Wybierz miasto:
  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów

  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów

  (kb)/ Gazeta Lubuska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów
  Przewlekły ból - potrafi bardzo uprzykrzyć życie i dotyka osób w każdym wieku. Doświadczony lekarz powinien w tych okolicznościach skierować pacjenta do specjalisty osteopaty. Osteopatia jest specjalnością zyskującą coraz większą popularność
  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów
  Coraz częściej pacjenci skarżą się na przewlekłe bóle w układzie kostnym, w stawach i mięśniach.
  Dokuczają im migreny, kłopoty ze snem i koncentracją, a czasem nawet omdlenia. Nierzadko cierpią na spowodowane stresem i siedzącym trybem życia nerwobóle i bolesne, nienaturalne napięcie mięśni, na przykład żuchwy lub barków.

  - Problemy takie dotykają chorych niezależnie od wieku i ogólnego stanu zdrowia - podkreśla doktor Klaudiusz Kossowski, koordynator ortopedii i traumatologii w szpitalu specjalistycznym Med Polonia w Poznaniu.

  Długotrwałe i uciążliwe schorzenia mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Doświadczony lekarz powinien w tych okolicznościach skierować pacjenta do specjalisty osteopaty.

  Bez efektów ubocznych

  Osteopatia jest specjalnością, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce.

  Nazywana jest często terapią manualną. Z tego powodu, że leczenie polega przede wszystkim na masażach i nastawianiu stawów, gimnastyce, czasem także na doborze odpowiedniej diety.
  Diagnostyka jest mało inwazyjna: polega na obserwacji ruchów chorego, dotyku, czasem zdjęciach rentgenowskich lub badaniach USG.
  Już kilka wizyt u specjalisty pozwala zmniejszyć dolegliwości!

  Dodatkową zaletą terapii jest brak skutków ubocznych. Ryzyko powikłań po wizycie u dyplomowanego osteopaty praktycznie nie istnieje.

  - Dlatego metoda ta od lat stosowana jest z powodzeniem w wielu krajach Europy i w USA. Ortopedzi w polskich szpitalach szkolą się coraz częściej w dziedzinie osteopatii, aby skuteczniej pomagać pacjentom z opisanymi dolegliwościami - tłumaczy ekspert.

  Znów zadowoleni

  Najważniejsze w osteopatii jest podejście do pacjenta.

  Chorobę definiuje się jako dysfunkcję całego organizmu, a leczenie jako pomoc w powrocie do harmonijnej współpracy wszystkich organów.

  Osteopatia zakłada, że budowa i procesy wewnątrz ciała mają na siebie wielki wpływ oraz znacząco determinują odczuwanie zadowolenia z życia.

  - Udowodniono, że długotrwałe bóle mogą prowadzić do zaburzeń postrzegania rzeczywistości, apatii, a w skrajnych przypadkach nawet do depresji. Dlatego bardzo ważne jest przeciwdziałanie ostrym stanom choroby poprzez szybki kontakt z terapeutą, a jeśli dysfunkcja trwa już długo, należy jak najszybciej podjąć leczenie - zaznacza dr Kossowski. -

  Skuteczność osteopatii potwierdza praktyka. Pacjenci mają duże szanse wrócić do normalnego życia. Zachęcam więc wszystkich cierpiących do kontaktu z lekarzem.

  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów/ Gazeta Lubuska

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Warto zobaczyć

  Diety