sportowy24
  Mateusz Borkowski - wielka nadzieja polskich biegów. Poznaj...

  Mateusz Borkowski - wielka nadzieja polskich biegów. Poznaj go (WIDEO)

  PK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Od kilku dni prezentujemy zawodników, którzy - naszym zdaniem - zasłużyli na wyróżnienie w 2015 roku. Kolej na Mateusza Borkowskiego, lekkoatletę Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, który z powodzeniem startuje też w reprezentacji Polski juniorów.
  W 2015 roku Mateusz Borkowski został mistrzem Polski, zdobył również „brąz” na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szwecji

  Plebiscytowa kapituła wytypowała 30 sportowców i 12 trenerów, którzy naszym zdaniem zasłużyli na wyróżnienie. Prezentujemy ich na łamach „Echa Dnia”, żeby ułatwić Państwu głosowanie. Pełna lista nominowanych sportowców i trenerów znajduje się na naszej stronie internetowej www.echodnia.eu.

  Wybieramy najlepszego sportowca w 64. Plebiscycie Sportowym - zagłosuj i sprawdź ranking  Wybieramy najlepszego trenera w 64. Plebiscycie Sportowym - zagłosuj i sprawdź ranking
  Mateusz Borkowski to jeden z większych talentów „królowej sportu”, nie tylko w regionie świętokrzyskim. Reprezentant Polski juniorów. Brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów ze Szwecji w biegu na 800 metrów. Mistrz Polski w swojej kategorii wiekowej. Rekordzista okręgu świętokrzyskiego.

  - To prawdziwa perełka. Mateusz ma predyspozycje do tego, żeby biegać na światowym poziomie - mówił nam Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

  W przyszłym roku czeka go egzamin maturalny. - To też będzie wyzwanie, bo teraz praktycznie co miesiąc będę wyjeżdżał na obozy, również zagraniczne. Ciężko będzie mi to pogodzić z nauką, ale myślę, że jakoś dam radę - powiedział Mateusz Borkowski, który uczy się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  W wolnych chwilach ogląda filmy. Chętnie słucha też muzyki. - Nie tylko w domu, ale również w trakcie zgrupowań czy treningów. Jak idę biegać, to biorę telefon, słuchawki i słuchamy muzyki. Jakiej? Takiej, która wpada w ucho, głównie z listy przebojów. Ale ostatnio dobrze bawimy się z kolegami z kadry w rytmie piosenek Zenka z zespołu Akcent. Na przykład „Przez Twe oczy zielone” - z uśmiechem dodał Mateusz Borkowski, którego klubowym trenerem jest Sylwester Dudek.

  Głosuj w plebiscycie

  Wybieramy 10 najpopularniejszych sportowców województwa świętokrzyskiego. Głosujemy za pomocą kuponów, klików na portalu www.echodnia.eu, portalu społecznościowego Facebook oraz wysyłając SMS na numer 71321 o treści SWS.numer kandydata.

  Wybieramy trzech najpopularniejszych trenerów województwa świętokrzyskiego. Głosujemy za pomocą kuponów, klików na portalu www.echodnia.eu, portalu społecznościowego Facebook oraz wysyłając SMS na numer 71321 o treści SWT.numer kandydata.

  Cena SMS-a 1,23 złotego z VAT. Głosowanie za pomocą SMS, Facebooka i portalu kończy się 25 stycznia 2016 roku o godzinie 24. Uwaga: 1 SMS - 10 punktów, 1 głos przez Facebooka - 2 punkty, jeden głos za pomocą portalu - 1 punkt. Głosy na kuponie - sportowiec i trener - po 10 punktów.

  Urodził się 2 kwietnia 1997 roku w Starachowicach. Jest zawodnikiem Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Na koncie ma złote medale mistrzostw Polski w biegach górskich, przełajach i na stadionie. Skończył gimnazjum w Krynkach, obecnie uczy się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest objęty szkoleniem kadry narodowej juniorów. W tym roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów. Wywalczył także brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szwecji w biegu na 800 metrów. Głosuj wysyłając SMS na numer 71321, wpisując w treści: SWS.5


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce