sportowy24
  Mateusz Borkowski - wielka nadzieja polskich biegów. Poznaj...

  Mateusz Borkowski - wielka nadzieja polskich biegów. Poznaj go (WIDEO)

  PK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Od kilku dni prezentujemy zawodników, którzy - naszym zdaniem - zasłużyli na wyróżnienie w 2015 roku. Kolej na Mateusza Borkowskiego, lekkoatletę Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, który z powodzeniem startuje też w reprezentacji Polski juniorów.
  W 2015 roku Mateusz Borkowski został mistrzem Polski, zdobył również „brąz” na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szwecji

  Plebiscytowa kapituła wytypowała 30 sportowców i 12 trenerów, którzy naszym zdaniem zasłużyli na wyróżnienie. Prezentujemy ich na łamach „Echa Dnia”, żeby ułatwić Państwu głosowanie. Pełna lista nominowanych sportowców i trenerów znajduje się na naszej stronie internetowej www.echodnia.eu.

  Wybieramy najlepszego sportowca w 64. Plebiscycie Sportowym - zagłosuj i sprawdź ranking  Wybieramy najlepszego trenera w 64. Plebiscycie Sportowym - zagłosuj i sprawdź ranking
  Mateusz Borkowski to jeden z większych talentów „królowej sportu”, nie tylko w regionie świętokrzyskim. Reprezentant Polski juniorów. Brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów ze Szwecji w biegu na 800 metrów. Mistrz Polski w swojej kategorii wiekowej. Rekordzista okręgu świętokrzyskiego.

  - To prawdziwa perełka. Mateusz ma predyspozycje do tego, żeby biegać na światowym poziomie - mówił nam Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

  W przyszłym roku czeka go egzamin maturalny. - To też będzie wyzwanie, bo teraz praktycznie co miesiąc będę wyjeżdżał na obozy, również zagraniczne. Ciężko będzie mi to pogodzić z nauką, ale myślę, że jakoś dam radę - powiedział Mateusz Borkowski, który uczy się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  W wolnych chwilach ogląda filmy. Chętnie słucha też muzyki. - Nie tylko w domu, ale również w trakcie zgrupowań czy treningów. Jak idę biegać, to biorę telefon, słuchawki i słuchamy muzyki. Jakiej? Takiej, która wpada w ucho, głównie z listy przebojów. Ale ostatnio dobrze bawimy się z kolegami z kadry w rytmie piosenek Zenka z zespołu Akcent. Na przykład „Przez Twe oczy zielone” - z uśmiechem dodał Mateusz Borkowski, którego klubowym trenerem jest Sylwester Dudek.

  Głosuj w plebiscycie

  Wybieramy 10 najpopularniejszych sportowców województwa świętokrzyskiego. Głosujemy za pomocą kuponów, klików na portalu www.echodnia.eu, portalu społecznościowego Facebook oraz wysyłając SMS na numer 71321 o treści SWS.numer kandydata.

  Wybieramy trzech najpopularniejszych trenerów województwa świętokrzyskiego. Głosujemy za pomocą kuponów, klików na portalu www.echodnia.eu, portalu społecznościowego Facebook oraz wysyłając SMS na numer 71321 o treści SWT.numer kandydata.

  Cena SMS-a 1,23 złotego z VAT. Głosowanie za pomocą SMS, Facebooka i portalu kończy się 25 stycznia 2016 roku o godzinie 24. Uwaga: 1 SMS - 10 punktów, 1 głos przez Facebooka - 2 punkty, jeden głos za pomocą portalu - 1 punkt. Głosy na kuponie - sportowiec i trener - po 10 punktów.

  Urodził się 2 kwietnia 1997 roku w Starachowicach. Jest zawodnikiem Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Na koncie ma złote medale mistrzostw Polski w biegach górskich, przełajach i na stadionie. Skończył gimnazjum w Krynkach, obecnie uczy się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest objęty szkoleniem kadry narodowej juniorów. W tym roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów. Wywalczył także brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szwecji w biegu na 800 metrów. Głosuj wysyłając SMS na numer 71321, wpisując w treści: SWS.5


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Już 18 listopada W Kielcach zabrzmią polskie rockowe hity lat 80!

  Już 18 listopada W Kielcach zabrzmią polskie rockowe hity lat 80!