Mlodawska, Furmanek, Kołeczek, Borkowski - świetne występy naszych gwiazd na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski [RAPORT, ZDJĘCIA]

Stanisław Wróbel
Karolina Młodawska z KKL Kielce była jedną z największych gwiazd Mistrzostw Polski - zdobyła dwa medale
Od piątku do niedzieli we Włocławku odbywały się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polskie seniorów. Znakomicie zaprezentowali się nasi lekkoatleci. Karolina Mlodawska z KKL Kielce sięgnęła po złoty medal w trójskoku i brązowy w skoku w dal, Katarzyna Furmanek, również z kieleckiego klubu sięgnęła po złoto w rzucie młotem. Wywodzący się z naszego województwa - reprezentująca AZS Lublin Karolina Kołeczek z Sandomierza zdobyła złoto na 100 metrów przez płotki a zawodnik RKS Łódź Mateusz Borkowski z Krynek sięgnął po dwa brązowe medale w biegach na 800 i 1500 metrów. Ale było też wiele innych sukcesów.

Sumując wszystkie starty zawodników KKL Kielce , klub zajął 12 miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski. To wielki sukces. Oto wyniki i miejsca wszystkich zawodniczek i zawodników z Kielc, którzy wystąpili we Włocławku.

• 23-letnia Karolina Młodawska zdobyła złoty medal w trójskoku z rezultatem 13,55 metra oraz brązowy medal w skoku w dal z wynikiem 6,16 metra;
  • 24-letnia Katarzyna Furmanek zdobyła złoto w rzucie młotem rzucając na odległość 72,85 metra
  • 19-letni Adam Masaczyński na dystansie 800 metrów zajął 5 miejsce z czasem 1.51,19 minut
  • 24-letnia Marika Kaczmarek była piąta w rzucie młotem z wynikiem 65,77 metra;
  • 26-letnia Sabina Jarząbek w biegu na 5000 metrów zajęła 10 miejsce ustanawiając nowy rekord życiowy- 16:29.98 minut.
  • 17-letnia Wiktoria Wijas była 11 w rzucie młotem 49,21 metra
  • 18-letni Jakub Sobura-Durma nie ukończył w debiutanckim występie biegu eliminacyjnego 400 metrów przez płotki

Spośród zawodników pochodzących z naszego regionu - Karolina Kołeczek z Sandomierza reprezentująca AZS Lublin zdobyła złoty medal na 100 metrów przez płotki z czasem 13,04 sekundy; Mateusz Borkowski, pochodzący z Krynek koło Starachowic zdobył dwa brązowe medale. Reprezentujący RKS Łódź biegacz była trzeci na 800 metrów z czasem 1,48,30 i na 1500 metrów z czasem 3,55,64.