Matura na 100 procent. Katarzyna Wrona z Kielc w finale....

  Matura na 100 procent. Katarzyna Wrona z Kielc w finale. Była najlepsza w województwie

  Paula Goszczyńska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dyrektor ksiądz Jacek Kopeć i wicedyrektor Anna Pierzak są bardzo dumni ze swojej byłej uczennicy Katarzyny Wrony. Maturzystka ciężką praca osiągnęła
  1/5
  przejdź do galerii

  Dyrektor ksiądz Jacek Kopeć i wicedyrektor Anna Pierzak są bardzo dumni ze swojej byłej uczennicy Katarzyny Wrony. Maturzystka ciężką praca osiągnęła wielki sukces. ©Aleksander Piekarski

  Katarzyna Wrona, tegoroczna maturzystka z Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach, została finalistką IV Ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”.


  Katarzyna znalazła się wśród 65 najlepszych tegorocznych maturzystów w Polsce, a w województwie świętokrzyskim egzamin dojrzałości zdała najlepiej. Utalentowana dziewczyna przyznaje jednak, że ogromny sukces został okupiony ciężką pracą.

  - Do matury nie można się odpowiednio przygotować na tydzień, czy dwa przed. To była wytężona praca przez cały okres trwania liceum, a nawet jeszcze w gimnazjum. Liczy się systematyczność, dzięki której unikniemy zaległości - podkreśla Katarzyna. - Jestem naprawdę dumna, bo wiem, że dałam z siebie wszystko - dodaje.

  Patrząc na wyniki matury nie ma się czemu dziwić. Katarzyna z czterech egzaminów uzyskała 100 procent, a z czterech pozostałych sporo ponad 90 procent. Jak przyznaje absolwentka „Katolika” nauka niektórych przedmiotów sprawiała jej dużą przyjemność. - Bardzo lubię język angielski, którego uczyłam się również poza szkołą oraz geografię - mówi.

  Potwierdzeniem jest wybrany przez Katarzynę kierunek studiów. Od października studiuje Geografię na Uniwersytecie Warszawskim.
  Organizatorem projektu „Matura na 100 procent” jest Fundacja „Zawsze Warto”, a partnerem merytorycznym Centralna Komisja Egzaminacyjna. W tym roku z regionu świętokrzyskiego do projektu zakwalifikował się jedynie kielecki Zespół Szkół Katolickich. Wicedyrektor Anna Pierzak nie kryje dumy z „perełki”, jaką jest Katarzyna. - Wysoki wynik, jaki osiągnęła bardzo nas ucieszył. Praca, systematyczność oraz zaangażowanie Kasi przyniosło wspaniały efekt, na który sama czekała - podkreśla wicedyrektor.
  Anna Pierzak informuje również, że Katarzyna Wrona to już druga osoba z kieleckiego „Katolika”, która zakwalifikowała się do projektu „Matura na 100 procent”. W poprzednim roku laureatką w projekcie została Aleksandra Lipecka.

  - To również sukces naszej kadry nauczycielskiej. Uczeń bez odpowiedniego wsparcia nauczycieli miałby trudność w osiągnięciu tak wysokich wyników - mówi wicedyrektor szkoły. - Mamy nadzieję, że również w kolejnych latach znajdą się uczniowie, którzy godnie zastąpią swoje dwie poprzedniczki - dodaje.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Galerie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Jedzenie i zabawa

  Na językach