Matura próbna 2019 z "Echem Dnia" z matematyki. Uczniowie...

  Matura próbna 2019 z "Echem Dnia" z matematyki. Uczniowie pińczowskiego "Staszica" i "Kołłątaja" byli...zaskoczeni

  ach

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Matura próbna 2019 z "Echem Dnia" z matematyki. Uczniowie pińczowskiego "Staszica" i "Kołłątaja" byli...zaskoczeni
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  We wtorek, 12 marca maturzyści pińczowskiego "Kołłątaja" i "Staszica" zmierzyli się z próbną maturą z matematyki. Jak mówią - byli pozytywnie zaskoczeni, gdyż spodziewali się trudniejszych zadań.

  ZOBACZ TEŻ: Próbna matura 2019 z matematyki Echa Dnia. ZOBACZ Arkusze i odpowiedzi  Próbne matury z "Echem Dnia" z matematyki pisali 12 marca uczniowie dwóch pińczowskich szkół: Zespołu Szkół imienia Stanisława Staszica oraz Liceum Ogólnokształcącego imienia Hugona Kołłątaja. W "Staszicu" do matury podeszli uczniowie dwóch klas technikum, w "Kołłątaju - czterech.

  Niektórzy uczniowie, którzy z powodu choroby nie mogli pisać matury w szkole, od razu po pojawieniu się arkuszy na stronie "Echa Dnia" zaczęli ją rozwiązywać. - Polski był bardzo zawiły, dużo na temat Adama Mickiewicza - dlaczego nie rozumiemy jego poezji. Teksty Doroty Siwickiej i Alicji Zdziechiewicz były jak dla mnie trudne do interpretacji. Próbna matura z polskiego była dla mnie łatwiejsza w listopadzie. A co do matematyki - Były podstawowe rzeczy do obliczenia: równanie, nierówności, prawdopodobieństwo.
  i mam wrażenie, że ta z "Echem Dnia" była łatwiejsza niż ta z Operonem - skomentował Karol Schab, uczeń klasy czwartej w Zespole Szkół Zawodowych imienia Stanisława Staszica, uczestnik konkursu Mister Studniówki 2019.

  Zdania maturzystów, którzy zmierzyli się z maturą w szkole są podzielone. Jedni mówią, że była trudna i myśleli, że lepiej im pójdzie. Innych - pozytywnie zaskoczyła.

  - Matura z języka polskiego bardzo mnie negatywnie zaskoczyła. Temat wypracowania był bardzo wyczerpujący. Teksty Doroty Sawickiej i Alicji Zdziechiewicz było według mnie ciężkie do zinterpretowania, szczególnie rozważania nad twórczością Adama Mickiewicza. Zdecydowanie próbna matura z języka polskiego z listopada ubiegłego roku była łatwiejsza. Natomiast matura z matematyki pozytywnie mnie zaskoczyła. Zadania były zrozumiałe i łatwe do rozwiązania, nie sprawiły mi większego problemu - podsumowała Paulina Pasternak, maturzystka z 3 klasy o profilu matematyczno - geograficznym w "Kołłątaju".

  w środę 13 marca z języka angielskiego. Te egzaminy odbędą się na poziomie podstawowym. W ostatnim dniu próby – w tym roku wypada on w czwartek, 14 marca zaproponowaliśmy przeprowadzenie próbnego egzaminu z chemii na poziomie rozszerzonym.

  Partnerami akcji "Próbna Matura" są Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Echo Dnia, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Radio Kielce i Urząd Miasta Kielce.

  To już dziesiąta edycja próbnego egzaminu, który organizuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego we współpracy z „Echem Dnia”, Urzędem Miasta w Kielcach i Radiem Kielce. Pomysł narodził się w 2010 roku w redakcji „Echa Dnia”. Koordynatorem akcji jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego, który odpowiada także za druk arkuszy przygotowanych przez metodyków z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Do tej pory nasz próbny egzamin zdawało już blisko 150 tysięcy osób!


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


  ZOBACZ TAKŻE: Flesz. Regionalny Puchar Polski, Król Twittera w V lidze, Odra bardziej hiszpańska

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone