Maxfarbex Busko Zdrój przegrał z GKS-em Futsal Tychy i stracił pozycję lidera

Mateusz Dudek
Drugiej porażki w tym sezonie zaznali zawodnicy Maxfarbexu Futsal Busko-Zdrój, którzy we własnej hali ulegli GKS-owi Futsal Tychy. Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój
Porażką 3:4 zakończyło się piątkowe spotkanie szóstej kolejki grupy południowej pierwszej ligi futsalu pomiędzy Maxfarbexem Futsal Busko-Zdrój, a GKS-em Tychy.

Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój – GKS Futsal Tychy 3:4 (0:0)

Bramki: Tomasz Armatys 29, Daniel Suchan 33, Adam Przeniosło 35 – Filip Krzyżowski 23, 24, Tomasz Bernat 29, 35.

Maxfarbex: Wałach, Ślęczka, Suchan, Przybył, Mroczka oraz Gąsior, Zachariasz, Przeniosło, Porębski, Kuźma, Grzesiak, Armatys.

GKS: Łasak, Borowski, Dudzik, Pytel, Migdał oraz Puzio, Kochanowski, Wybraniec, Słonina, Lisiński, Krzyżowski, Dwórznik, Bernat.

W szóstej kolejce grupy południowej pierwszej ligi futsalu, dotychczasowy lider Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój mierzył się we własnej hali z drużyną GKS-u Futsal Tychy.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Kusocińskiego 3 nie zobaczyli goli. Worek z bramkami otworzył się zaraz po przerwie. Najpierw dwie bramki w krótkim odstępie czasu zdobyli goście. W 29 minucie gola kontaktowego dla Buska zdobył Tomasz Armatys. Minutę później goście zdobyli jednak trzecią bramkę. Zawodnicy Maxfarbexu nie poddawali się jednak i w 33 minucie bramkę na 2:3 zdobył Daniel Suchan, zaś dwie minuty później do remisu doprowadził Adam Przeniosło. Niestety goście w pierwszej akcji po wznowieniu gry zdołali kilkoma podaniami ponownie rozmontować obronę podopiecznych trenera Piotra Kapusty i wyjść na prowadzenie 4:3. W ostatnich minutach Maxfarbex próbował doprowadzić chociaż do remisu wprowadzając na boisko lotnego bramkarza jednak wynik do końca nie uległ zmianie i to zawodnicy z Tych mogli po ostatnim gwizdku cieszyć się ze zwycięstwa.

- Był to trudny pojedynek dla nas. Rywal postawił bardzo trudne warunki gry. O wyniku zaważyły indywidualne błędy w obronie, które przeciwnik wykorzystał idealnie. Udało się dogonić rywali jednak chwilę po golu na 3:3 znów straciliśmy bramkę. Próbowaliśmy jeszcze wyrównać jednak nam się to nie udało. Być może remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem, ale z drugiej strony ta porażka może być dla nas takim dobrym prysznicem przed derbami z Nowinami – powiedział nam po tym meczu trener Maxfarbexu, Piotr Kapusta.

Po szóstej kolejce Maxfarbex spadł w tabeli na trzecie miejsce. W następnej kolejce drużynę z Buska czeka derbowy pojedynek z GKS-em Futsal Nowiny. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 9 listopada. Początek o godzinie 18.