Mazepa Show w Ostrowcu. Komplet wyników klasy okręgowej

Mirosław ROLAK [email protected], Dorota KUŁAGA, Rafał SOBOŃ
W meczu 11. kolejki klasy okręgowej liderujący na tym szczeblu rozgrywek zespół KSZO 1929 Ostrowiec pokonał 4:2 GKS Rudki. Wszystkie gole dla ostrowczan zdobył Piotr Mazepa.

Rafał Lasocki (trener KSZO 1929 Ostrowiec):

- Gdybyśmy wykorzystali chociaż połowę tych sytuacji, które mieliśmy, do przerwy prowadzilibyśmy już 5:0 i byłby to przyjemny mecz. Niestety, nie ustrzegliśmy się też błędów w obronie. Straciliśmy dwie bramki, a w sumie żadna z nich nie powinna była wpaść, bo każdy wiedział co ma robić na boisku. Ale to jest właśnie piłka nożna - gra błędów.

Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Już w 1 minucie strzał Marcina Dynarka trafił w poprzeczkę. W 13 minucie gry Radosław Ćwik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem GKS Dawidem Rafalskim, a dobitka Piotra Mazepy trafiła tylko w słupek. Jedyna bramka w tej części meczu padła w 43 minucie po precyzyjnym uderzeniu Piotra Mazepy z rzutu wolnego. 8 minut po przerwie nie mający dotychczas klarownej sytuacji goście zaskoczyli Macieja Jabłońskiego i doprowadzili do remisu za sprawą Mariusza Jarosa. W odpowiedzi KSZO 1929 strzelili dwa gole. Najpierw na siódmym metrze tyłem do bramki piłkę przyjął Mazepa, odwrócił się i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Chwilę po wznowieniu gry ten sam zawodnik wpadł w pole karne i wywalczył rzut karny, który pewnie wykorzystał. I choć w 85 minucie Mariusz Jaros zdobył głową kontaktowego gola, to świetnie dysponowany tego dnia Piotr Mazepa w ostatniej minucie gry sprytnym lobem ustalił wynik spotkania na 4:2 dla KSZO 1929.

KSZO 1929 Ostrowiec - GKS Rudki 4:2 (1:0)

Bramki: Piotr Mazepa 43, 66, 67, 90 - Mariusz Jaros 53, 83

KSZO 1929: Jabłoński - Sarna, Gruszka, Lasocki, Cieślik, Dynarek (86. Czaja), Dryka, Zając, Kijanka (90. Kosowski), Ćwik (82. Kotwa), Mazepa

GKS Rudki: Rafalski - Dawidowicz, Bassa, Gawlik, Łebek, Kosmala (82. Wójcik), Brzozowski (68. Gąsior), Borowiec, Wojciechowski, Graczak (68. Kowalski), Jaros

Wicher Miedziana Góra - Lechia Strawczyn 4:1 (2:0), Mateusz Piotrowicz 25, Rafał Wrona 45, Mateusz Łukasiewicz 59, 73 - Mateusz Majka 51.
Wicher: Żak - Kulik (38. Piwowarczyk), Spyra, Śmiałowski, Sobczyk, Dudzik, Latos, Wrona, Łukasiewicz, Foderowicz, Piotrowicz (81. Zapała).
Lechia: Wąsowicz - Picheta, W. Gołuchowski, M. Tkaczyk, Więckowski, Piotrowski, Sikora (46. Surma), Żelazny, Jas, Gałęziowski (55. Bujak), M. Majka.
- Spodziewaliśmy się większego oporu ze strony Lechii, ale okazało się, że goście niewiele mieli do powiedzenia - ocenił kierownik Wichra Janusz Slewa.

W lidze okręgowej...

Zamknięty stadion i walkower
Stadion Skały Tumlin będzie zamknięty do końca tego sezonu - taką decyzję podjął w czwartek Wydział Dyscypliny Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. To konsekwencje zdarzeń, do których doszło w trakcie derbowego meczu klasy okręgowej z Wichrem Miedziana Góra. W 45 minucie sędzia Sławomir Wydra przerwał spotkanie z obawy o bezpieczeństwo swoje i arbitrów liniowych. Ponadto kapitan Skały Michał Guzik został ukarany dwumiesięczną dyskwalifikacją, a Damian Kukulski - trzema meczami dyskwalifikacji. Za to spotkanie Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w piątek przyznał Wichrowi walkower.

Syn zagrał razem z tatą
Po raz pierwszy w meczu ligowym zdarzyło się tak, że grający trener LZS Samborzec Robert Kuśmira zagrał razem z synem. 18-letni Jakub Kuśmira dał dobrą zmianę i w 80 minucie zdobył honorową bramkę dla Samborca.

Astra Piekoszów - Neptun Końskie 2:1 (0:0), Mariusz Jaroszenko 52, Kamil Marek 72 z karnego - Mochał Fornal 90.
Astra: R. Marek - Mikołajczyk, Śladkowski, Rówiński, Plech, Kaczmarski (46. K. Wijas), Jaroszenko, D. Marek, Niebudek (65. Mularczyk), Zychalski, K. Marek (75. Romanie).
Neptun: Stańczyk - Michalski, Lachowski, Klimczak, Skoczylas, Wojna, Majchrzak, Kluska, Banachowicz (70. Fornal), Sroka, R. Szymczyk.

Samson Samsonów - LZS Samborzec 3:1 (1:0), Dominik Rynk 35, Mateusz Kołodziejski 61, Karol Piwowarczyk 75 - Jakub Kuśmira 80.
Samson: Gorzowski - Jędrzejczyk, Kołodziejski, Wójcik, Czarnomski, Kowalski (70. Chyb), Siwek (80. Ł. Rynk), Gębki, M. Rynk, Piwowarczyk (75. Bielawski), D. Rynk (60. M. Grudniewski).
Samborzec: Cena - B. Lebida (75. R. Kuśmira), Rosowicz, Trześniewski, Grądziel - M. Lebida, Kiljański, Siudak (65. Stępień), Gawroński - Lamch, Ogrodnik (60. J. Kuśmira).

Moravia Morawica - Victoria Skalbmierz 1:1 (0:1), Sławomir Rożkiewicz 76 - Robert Ciekalski 35.
Moravia: P. Kubicki - A. Jasiński, Ozimirski, B. Młynarczyk, Chłąd - W. Młynarczyk, K. Kubicki, Osman, Gilewski (80. Rutkiewicz) - Koncewicz (46. Malicki), P. Strójwąs.
Victoria: Trzaska - Borek, Morsztyn, Karpiński, Stalmach - Łakota, Ciekalski, Rechowicz, Szostak - Nowak, Antos.
- Do 30 minuty graliśmy na zasadzie: kopnij - biegnij. Dopiero w ostatnim kwadransie pokazaliśmy się z dobrej strony. Wyrównaliśmy po strzale Sławka Rożkiewicza i mieliśmy jeszcze cztery dogodne okazje do podwyższenia wyniku. Po strzale Mateusza Malickiego piłka trafiła w poprzeczkę, a okazji sam na sam nie wykorzystał Mateusz Osman - powiedział Marek Bęben, trener Moravii.

Piast Stopnica - Skała Tumlin 5:1 (5:0), Przemysław Kot 3, 18, Piotr Rajca 33, 40, Rafał Jabłoński 6 - Tomasz Kołodziej 70.
Piast: Śliski (80. Rachuna) - Mius, Kabot, Majka (66. Janik), Pisarski - Skałbania (70. K. Fortuna), Paweł Rajca, Kapusta, Jabłoński - Piotr Rajca, Kot (60. Kawa).
Skała: Simkiewicz - Iwanek, Drogosz (72. Kulig), Hyb, Kruk - Michta, Solnica, Moćko, Socha (20. Piotr Wijas) - Kołodziej, Paweł Wijas.

Po kolejce powiedzieli

Piotr Idzik, trener Piasta Stopnica:
- W pierwszej połowie cały zespół zagrał koncertowo. Były: walka, bardzo dobra gra i skuteczność. Po osiemnastu minutach prowadziliśmy 3:0 i można powiedzieć, że losy meczu były już rozstrzygnięte. Zdaję sobie sprawę z tego, że Skała była osłabiona, ale i tak za pierwszą połowę zawodnicy zasłużyli na pochwały.

Waldemar Szpiega, trener Zenitu:
- Dopiero po przerwie zagraliśmy skutecznie. Zdobyliśmy trzy bramki, mieliśmy jeszcze kilka innych okazji, ale trafialiśmy w słupek i poprzeczkę. Trzeba przyznać, że dopóki gospodarze mieli siły, to grali poprawnie i ambitnie.

W pierwszej połowie gospodarze zagrali bardzo dobrze. Strzelili pięć goli, autorem dwóch z nich był Piotr Rajca, najskuteczniejszy zawodnik drużyny ze Stopnicy.
- To był mój ostatni mecz w roli trenera Skały. Myślę, że drużynie potrzebny jest nowy impuls, może podziała pozytywnie na zespół - powiedział Grzegorz Opara, trener Skały.

Koprzywianka Koprzywnica - Zenit Chmielnik 0:3 (0:0), Dawid Gwarek 72, 84, Mateusz Waluś 65.
Koprzywianka: S. Grdeń - Siwecki, G. Gawroński, A. Ciach - Wentykier (53. K. Gawroński), Piątkowski, D. Gawroński (80. M. Ozdoba), Zasuwa (50. B. Ozdoba), M. Krakowiak (65. S. Krakowiak) - Pawlik, Sowa.
Zenit: Zając - Pietryka (46. Waluś), Radwański, Cielibała, Gmyr - Tacij, Nędza, Buras, Rogala (6. Frankiewicz) - Gwarek, Kołdras.

- Można powiedzieć, że coś drgnęło w Koprzywiance. Mieliśmy osiemnastu zawodników na to spotkanie i było już trochę przemyślanych akcji. Mam nadzieję, że z meczu na mecz nasz zespół będzie się prezentował coraz lepiej - powiedział Paweł Jasiński, wiceprezes Koprzywianki.

Sparta Dwikozy - Zdrój Busko 0:0
Sparta: Tworek - Drożdżal, Zięba, Niziołek, Zając, Zajder, Czerwiński, Boleń, Maziarz (74. Mazur), Knobelsdorf, Hołody.
Zdrój: Ciemiera - Kubiki, Krzemiński, Kolanowski, Grochowski, Witkowski (79. Korczak), Kosera (85. M. Bandura), Krupa, Kumor (75. P. Bandura), Francuz, Puchała.

Mecz był bardzo zacięty, a obydwie drużyny miały mnóstwo sytuacji. W pierwszej połowie Czerwiński uderzył z 20 metrów w poprzeczkę. Najlepszą okazję dla gości miał Kolanowski - jego strzał głową został zatrzymany przez Zajdera na linii bramkowej. W końcówce doskonałych okazji dla gospodarzy nie wykorzystali Knobelsdorf oraz Hołody, pudłując z 10 metrów. Kilka razy Tworka próbował pokonać Francuz, ale górą w tym spotkaniu był bramkarz Sparty.

Najlepsi strzelcy: 11 - Piotr Rajca (Piast); 8 - Michał Puchała (Zdrój), Wiesław Francuz (Zdrój), Piotr Wijas (Skała); 7 - Rafał Charyga (Zdrój), Marcin Dynarek (KSZO 1929); 6 - Michał Hołody (Sparta), Michał Kosowski (KSZO 1929), Paweł Kołdras (Zenit), Przemysław Strójwąs (Moravia), Maciej Zawadzki (Moravia).

W następnej kolejce, 22-23 października: Zdrój - Wicher, Victoria - Samson, Zenit - KSZO 1929, Lechia - Piast, Samborzec - Sparta, Astra - Moravia, Neptun - Rudki, Skała -Koprzywianka.