Mecz do jednego kosza w Suchedniowie. Pactum Scyzory Kielce wysoko pokonały Górnika Toyotę Wałbrzych w meczu I ligi koszykówki na wózkach

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Pactum Scyzory Kielce
Zespół Pactum Scyzory Kielce, który trenuje i gra swoje mecze w Suchedniowie, wygrał w niedzielnym spotkaniu z Górnikiem Toyotą Wałbrzych aż 100:27.

Była to już piąta kolejka obecnego sezonu, ale dopiero pierwszy mecz Scyzorów przed własną publicznością. Suchedniowsko-kielecki team dwa razy grał na wyjeździe, raz pauzował, a zaplanowany do rozegrania w Suchedniowie mecz z zespołem Salutare Wrocław nie odbył się z powodu choroby gości i Scyzory dostały walkower.

Niedzielny mecz z wałbrzyszanami rozstrzygnął się już w pierwszej kwarcie, w której gospodarze rzucili 30 punktów, a rywalom pozwoli na zdobycie tylko 2. W kolejnych kwartach już tylko powiększali bezpieczną przewagę.

Obejrzyj zapis meczu:

Po pięciu kolejkach aktualni mistrzowie Polski są na drugim miejscu I ligi koszykówki na wózkach i mają siedem punktów. Prowadzi Mustang Konin z ośmioma oczkami.

W drugim meczu tej kolejki Mustang Konin pokonał u siebie Salutare Wrocław 76:40. Pauzował IKS GTM Konstancin.

W następnej kolejce to właśnie drużyna z Konstancina będzie rywalem Pactum Scyzorów Kielce. Mecz odbędzie się 23 lutego 2020 roku w Suchedniowie.

Pactum Scyzory Kielce – Górnik Toyota Wałbrzych 100:27 (30:2, 25:14, 19:3, 26:8)

Pactum Scyzory: Filip Moćko 31, Szymon Gładysz 23, Krystian Sobieraj 21, Jarosław Świeboda 4, Mariusz Minda 8, Michał Wrona 2, Szymon Moćko 2, Ireneusz Koczwara 2, Jan Szymczak 7

Górnik Toyota: Przewłacki 16, Nowak 7, Nowicki 4, Woźny, Łysik, Rokitowski, Kwiatkowski, Szarek