sportowy24
    Mecze sparingowe. Zwycięstwa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i...

Mecze sparingowe. Zwycięstwa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Wisły Sandomierz, porażka Czarnych Połaniec. Remisy czwartoligowców

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Zespół Wisły Sandomierz przed meczem z Błękitnymi Ropczyce.

Zespół Wisły Sandomierz przed meczem z Błękitnymi Ropczyce. ©sks wisła sandomierz

W środę rozegrano kilka meczów sparingowych. Oto nasze relacje.

Efektowne zwycięstwo aż 5:0 odnieśli podopieczni trenera Marcina Wróbla, piłkarze KSZO z Łysicą Bodzentyn. Ostrowiecki szkoleniowiec dał pograć wszystkim zawodnikom, w sumie 22. W sobotę, KSZO miał zagrać sparing z drugoligową Stalą w Stalowej Woli, ale rywal zrezygnował z tej gry kontrolnej. KSZO zagra na własnym boisku o godzinie 11 ze Stalą Kraśnik.

Drugi nasz trzecioligowiec Wisła Sandomierz także wygrał swój sparing.
    Trener sandomierzan sprawdzał trzech nowych piłkarzy, Krystiana Pasternaka ze Śląska Wrocław, Mateusza Danieluka z Naprzodu Czyżowice i Marcina Deca ze Stali Stalowa Wola. Pierwsza dwójka bardzo się podoba trenerowi Pietrasiakowi i chce tych piłkarzy mieć w swoim zespole w rundzie wiosennej. Do końca tego tygodnia obaj futboliści mają podpisać umowy z sandomierskim klubem. W sobotę Wisła kontrolnie zagra z Orłem Przeworsk na boisku w Staszowie.

Czarni Połaniec zagrali z mocną pierwszoligową Puszczą Niepołomice w Mielcu i wyraźnie przegrali. Całe 90 minut w Czarnych rozegrał Piotr Gnatek, testowany bramkarz Resovii Rzeszów. Nikogo innego trener Piotr Mazurkiewicz nie testował w swoim zespole.

Bez goli w sparingu dwóch czwartoligowców w Nowinach. Z zespole Zdroju zagrało aż sześciu testowanych piłkarzy, w tym dwóch bramkarzy.

Także drugi środowy mecz sparingowy z udziałem czwartoligowców w Łagowie zakończył się remisem.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Łysica Bodzentyn 5:0 (3:0), Madej 27, D. Cheda 34, Michał Grunt 43, Brociek 80, Smuczyński 85.

KSZO, 1 połowa: Pietrasik - P. Cheba, Dybiec, Mężyk, D. Cheba - Bełczowski, Madej, Kutera, Puton, Dynarek - Michał Grunt.

KSZO, 2 połowa: Frątczak - Jedlikowski, Marcin Grunt, Miłek, Ziółkowski - Kapsa, Burzyński, Rogoziński, Smuczyński, Łokieć - Brociek.

Błękitni Ropczyce - Wisła Sandomierz 1:2 (0:1), dla Wisły: Piechniak 19, Danieluk 63.

Wisła, 1 połowa: Janowski - Czerwiak, Wilk, Konefał, Ferens - Piątkowski, Siedlecki, Kamiński, Dec - Rop, Piechniak.

Wisła, 2 połowa: Wierzgacz - Trojanowski, Konefał, Kolbusz, Chorab - Sornat, Siedlecki, Kamiński, Danieluk - Poński, Pasternak.

Czarni Połaniec - Puszcza Niepołomice 0:3 (0:0), Sajdak, Orłowski, Kotwica.

GKS Nowiny - Zdrój Busko-Zdrój 0:0.

ŁKS Probudex Łagów - Lubrzanka Kajetanów 1:1 (1:0), samobójcza - Kopciński.