Medale dla pływaków buskiej Unii. W roli głównej żabkarze

Adam Ligiecki
Norbert Jaworski - na zdjęciu z trenerem Adrianem Szumilasem- jest gwiazdą numer jeden buskiej Unii. Na Letnich Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego zdobył cztery medale, w tym jedno „złoto”. Unia Busko-Zdrój
Występem w Letnich Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego zakończyli pierwszą połowę roku pływacy buskiego klubu MUKS Unia. To był udany start naszych zawodników, którzy zdobyli siedem medali.

Czerwcowe mistrzostwa, rozegrane na olimpijskiej pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim, miały mocną obsadę. Rywalizowało 160 zawodniczek i zawodników z 10 klubów - z Kielc, Starachowic, Końskich, Staszowa, Połańca, Ostrowca Świętokrzyskiego, Radomia, Buska-Zdroju.

Barw Unii bronili: Aleksandra Adamczyk, Maria Rusak, Wiktoria Szumilas, Milena Glińska, Norbert Jaworski, Jan Lis, Maciej Służalski, Oliwier Stecki, Hubert Tomczyk. Trenerami buskiej ekipy byli Adrian Szumilas i Michał Majewski.

Najlepszy występ zanotował Norbert Jaworski, który cztery razy stanął na podium. Nasz żabkarz numer jeden zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, a także trzy srebrne - na 100 i 200 metrów klasykiem oraz na 400 metrów zmiennym.
Potrójnym medalistą został Jan Lis. Utalentowany żabkarz, mimo przebytej kontuzji, wywalczył na Rawszczyźnie „srebro” w wyścigu na 50 metrów klasykiem oraz dwa brązowe krążki - na 100 i 200 metrów tym samym stylem.

Mieliśmy również wysoko punktowane miejsca dla Unii. Norbert Jaworski był czwarty na 50 i 100 metrów kraulem, szósty - na 50 metrów grzbietem i motylkiem. Z kolei Jan Lis zajął czwartą lokatę na 200 metrów stylem zmiennym i piątą na 100 metrów motylkowym, zaś Hubert Tomczyk był szósty na 200 metrów zmiennym. Także szóste miejsce zajęła sztafeta męska 4x100 metrów stylem zmiennym (open).

Bardzo dobre wyniki indywidualne przełożyły się na klasyfikację drużynową letnich mistrzostw w Ostrowcu. Buska Unia jest czwartą siłą w okręgu świętokrzyskim.