Medale dla pływaków buskiej Unii

(ALI)
Trzynaście medali zdobyli pływacy buskiego klubu Unia na Letnich Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego 2014.

Czerwcowa impreza w Ostrowcu Świętokrzyskim miała mocną obsadę - startowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z 18 klubów. Świetną formą w buskiej ekipie błysnęła Karolina Długołęcka, która była pierwsza w kategorii open, zdobywając dziewięć medali. 18-letnia pływaczka, która trenuje na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, osiem razy stanęła na najwyższym podium. Trzy medale wywalczył Norbert Jaworski - dwa srebrne i brązowy, a Patryk Kowalski srebrny. W klasyfikacji klubowej mistrzostw MUKS Unia Busko-Zdrój zajęła czwarte miejsce. W ekipie prowadzonej przez trenera Adriana Szumilasa startowali: Karolina Długołęcka, Kinga Żerebiec, Norbert Jaworski, Patryk Kowalski, Karol Kowalski, Patryk Wójcicki, Maksymilian Wójcik, Bartosz Kornaś, Filip Świątek.