Medale zapaśniczek Znicza Chęciny na Otwartych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego

Dorota Kułaga
W hali w Chęcinach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego i zarazem I Turniej Ziemi Chęcińskiej. W imprezie wzięły udział 82 zawodniczki z 18 klubów z terenu siedmiu województw. Fot. Archiwum klubu

Zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom sportowy. W turnieju uczestniczyło wiele medalistek Mistrzostw Polski Młodziczek.
Zawodniczki Znicza potwierdziły duże możliwości. Najlepiej wypadła Julia Gibalska, która wywalczyła złoty medal w kategorii 50 kg, stoczyła 4 dobre pojedynki, a w drodze do finału wygrała z brązową medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek 2020.
Na drugim stopniu podium stanęły Patrycja Bukowska w kategorii 36 kg i Julia Ściubis w kategorii 39 kg. Brązowe medale wywalczyły Wiktoria Wiatr w kategorii 42 kg, Marlena Ściubis w kategorii 46 kg, Wiktoria Szewczyk w kategorii 66 kg.
Na piątym miejscu uplasowały się Nadia Kocia w 50 kg, Katarzyna Kabała Katarzyna w 54 kg.
W klasyfikacji drużynowej Znicz zajął pierwsze miejsce. Drugi był Sokół Lublin, trzeci LUKS Suples Kraśnik.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani