Medale zapaśników Czarnych Połaniec

(KAR)
Drużyna Czarnych Połaniec, która wzięła udział w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. archiwum prywatne
W sobotę, w Gomulinie (województwo łódzkie), odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodziczek oraz młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

W zmaganiach wzięło udział pond 300 zawodników z 25 klubów regonu C, czyli z województw łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.

W mistrzostwach wzięła udział reprezentacja Czarnych Połaniec, która w klasyfikacji drużynowej zajęła dziesiątą pozycję.

Nasi zawodnicy popisali się dobrymi wynikami w startach indywidualnych. Weronika Kapinos wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 57 kilogramów, natomiast Oliwia Szewczyk sięgnęła po brązowy krążek w kategorii do 62 kilogramów.

W pozostałych kategoriach zapaśnicy z Połańca nie zajmowali miejsc na podium, ale w swoich walkach zaprezentowali się z dobrej strony. W kategorii do 48 kilogramów dziewiąta była Wiktoria Siemek. Debiutująca w zawodach Julita Domagała startująca w kategorii do 44 kilogramów uplasowała się na czternastej pozycji.

W mistrzostwach wzięli udział także młodzicy Czarnych, którzy zadebiutowali w stylu klasycznym. Damian Sijka już w pierwszych zawodach wywalczy brązowy medal w kategorii do 38 kilogramów. W tej samej kategorii walczył także inny zawodnik z Połańca Igor Parjaszewski, który był dziewiąty. W kategorii do 47 kilogramów szesnaste miejsce zajął Karol Durma.