Medale zawodników Brawlera Końskie na mistrzostwach Polski Amatorskiej Ligi MMA [ZDJĘCIA]

dor
W Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi MMA (ALMMA). Zgłosiła się rekordowa liczba uczestników - ponad 400. Konecki Brawler FC reprezentowało dwoje zawodników - Wikotria Czyżewska i Damian Popiel. Wiktoria Czyżewska wystartowała w kat. +57 kg kadet i zdobyła 1 miejsce i tytuł mistrzyni Polski. Damian Popiel wystartował w kat. 84 kg juniorów i zajął 3 miejsce.- Dla Wiktorii był to debiut w MMA, pierwszy start i pierwsze zawody. I od razu udało się odnieść sukces. Dużo dało doświadczenie zdobyte przez kilka lat startów w karate kyokushin, gdzie największym sukcesem było zdobycie Mistrzostwa Europy oraz starty w kick boxingu (zdobyte 2x Mistrzostwo Polski, raz wicemistrzostwo Polski oraz najważniejsze trofeum - Puchar Świata). Wiktoria zaliczyła też 2 starty w zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu, gdzie zdobyła 2 razy złoty medal.W okresie poprzedzającym debiut MMA zaliczyliśmy także kilka sparingów w klubach w Warszawie (WCA) oraz Łodzi (Shark Top Team), gdzie Czyżewska sparowała z dziewczynami startującymi zawodowo w MMA, m.in Karoliną Owczarz oraz Aleksandrą Rolą (obie walczą dla największej polskiej federacji MMA, jaka jest znane z Polsatu - KSW) - informuje Marcin Kij, trener Brawlera Końskie.-Dla Damiana były to 3 zawody. Poprzednio nie udało się zająć miejsc medalowych, jednak tym razem doświadczenie zdobyte w poprzednich startach przyniosło skutek w postaci bardzo dobrego - 3 miejsca. Dużo dały też wyjazdy sparringowe do zaprzyjaźnionych klubów w Kielcach (Copacabana Kielce, Klincz Kielce) oraz w Łodzi (Shark Top Team). Ponadto dywizja Damiana była mocno obsadzona, bo startowało aż 16 zawodników, żeby wywalczyć medal Damian musiał stoczyć 4 walki, z czego przegrał tylko jedną o wejście do finału - dodaje Marcin Kij.  Kolejne straty MMA w przyszłym roku, na galach zawodowych. - Nasi bardziej doświadczeni zawodnicy - Gerard Bąk i Artur Krawczyk będą toczyli swoje kolejne zawodowe walki. Jeśli wszystko ułoży się pozytywnie, powinniśmy zobaczyć naszych reprezentantów w marcu na gali w Radomiu - wyjaśnia trener Marcin Kij. (dor)
W Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi MMA (ALMMA). Zgłosiła się rekordowa liczba uczestników - ponad 400. Konecki Brawler FC reprezentowało dwoje zawodników - Wikotria Czyżewska i Damian Popiel. Wiktoria Czyżewska wystartowała w kat. +57 kg kadet i zdobyła 1 miejsce i tytuł mistrzyni Polski. Damian Popiel wystartował w kat. 84 kg juniorów i zajął 3 miejsce.- Dla Wiktorii był to debiut w MMA, pierwszy start i pierwsze zawody. I od razu udało się odnieść sukces. Dużo dało doświadczenie zdobyte przez kilka lat startów w karate kyokushin, gdzie największym sukcesem było zdobycie Mistrzostwa Europy oraz starty w kick boxingu (zdobyte 2x Mistrzostwo Polski, raz wicemistrzostwo Polski oraz najważniejsze trofeum - Puchar Świata). Wiktoria zaliczyła też 2 starty w zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu, gdzie zdobyła 2 razy złoty medal.W okresie poprzedzającym debiut MMA zaliczyliśmy także kilka sparingów w klubach w Warszawie (WCA) oraz Łodzi (Shark Top Team), gdzie Czyżewska sparowała z dziewczynami startującymi zawodowo w MMA, m.in Karoliną Owczarz oraz Aleksandrą Rolą (obie walczą dla największej polskiej federacji MMA, jaka jest znane z Polsatu - KSW) - informuje Marcin Kij, trener Brawlera Końskie.-Dla Damiana były to 3 zawody. Poprzednio nie udało się zająć miejsc medalowych, jednak tym razem doświadczenie zdobyte w poprzednich startach przyniosło skutek w postaci bardzo dobrego - 3 miejsca. Dużo dały też wyjazdy sparringowe do zaprzyjaźnionych klubów w Kielcach (Copacabana Kielce, Klincz Kielce) oraz w Łodzi (Shark Top Team). Ponadto dywizja Damiana była mocno obsadzona, bo startowało aż 16 zawodników, żeby wywalczyć medal Damian musiał stoczyć 4 walki, z czego przegrał tylko jedną o wejście do finału - dodaje Marcin Kij. Kolejne straty MMA w przyszłym roku, na galach zawodowych. - Nasi bardziej doświadczeni zawodnicy - Gerard Bąk i Artur Krawczyk będą toczyli swoje kolejne zawodowe walki. Jeśli wszystko ułoży się pozytywnie, powinniśmy zobaczyć naszych reprezentantów w marcu na gali w Radomiu - wyjaśnia trener Marcin Kij. (dor) Zdjęcia Archiwum prywatne
W Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi MMA (ALMMA). Zgłosiła się rekordowa liczba uczestników - ponad 400. Konecki Brawler FC reprezentowało dwoje zawodników - Wikotria Czyżewska i Damian Popiel. Wiktoria Czyżewska wystartowała w kat. +57 kg kadet i zdobyła 1 miejsce i tytuł mistrzyni Polski. Damian Popiel wystartował w kat. 84 kg juniorów i zajął 3 miejsce.