Medalowy start kielczan w mistrzostwach Polski

Dorota Kułaga
Kielecka ekipa po udanych zawodach w Sochaczewie.
Kielecka ekipa po udanych zawodach w Sochaczewie. Archiwum klubu
MMA - mieszane sztuki walki. Dobrze wypadli zawodnicy Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce w Mistrzostwach Polski ALMMA w Sochaczewie.

Udany debiut wśród seniorów zanotował Mateusz Jakubowski w kategorii 70 kilogramów, wygrywając dwie walki przed czasem. W pojedynku półfinałowym nieznacznie przegrał na punkty i ostatecznie wywalczył brązowy medal.

Świetny start zaliczył także Maciej Kubicki w kategorii wagowej do 84 kilogramów, który również wygrał dwie walki. W półfinale przegrał z aktualnym mistrzem Polski, zdobywając brąz. Wśród juniorów Mateusz Nawrot w kategorii 77 kilogramów, po dobrej walce, przegrał na punkty i tym samym odpadł z dalszej rywalizacji. - Nasi zawodnicy startowali w najlepiej obsadzonych kategoriach wagowych. Mieli w nich odpowiednio 16, 21 i 16 rywali. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 400 zawodników z ponad 100 klubów. Dla naszego klubu oraz naszych młodych zawodników jest to duży sukces. Cieszy również fakt, że trójka naszych fighterów miała ogromne wsparcie kolegów z klubu, którzy licznie przybyli do Sochaczewa mocno ich dopingować - powiedział Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce.

- Podziękowania też dla trenerów Pawła Domagały, specjalisty od MMA oraz Filipa Zająca, odpowiedzialnego za boks - dodał.