Medalowy start lekkoatletów Trójki

Dorota KUŁAGA
Wiktoria Gromada (z lewej) z Trójki Sandomierz zdobyła złoty medal wśród młodziczek w skoku wzwyż. Obok jej starsza siostra Karolina Gromada. Archiwum prywatne
Zajęli kilka miejsc na podium w mistrzostwach województwa młodzików w Strawczynie. Najlepiej wypadli w skoku wzwyż

Lekkoatleci Trójki Sandomierz startowali w Mistrzostwach Województwa Młodzików w lekkiej atletyce, które w piątek odbyły się w Strawczynie. Pokazali się z dobrej strony, zajęli kilka miejsc na podium.

Były to mistrzostwa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Organizatorem zawodów był Olimp Strawczyn. W zawodach wystartowali przedstawiciele praktycznie wszystkich klubów z Kielecczyzny, między innymi Trójki Sandomierz. W sumie rywalizowało około 150 lekkoatletów.

Z grona zawodników Trójki dobrze wypadła Kamila Justyńska. Zajęła drugie miejsce w biegu na 100 metrów, zdobywając tym samym srebrny medal. Uzyskała czas 13,25 sekundy. W skoku w dal zwyciężyła jej klubowa koleżanka Karolina Malec z rezultatem 4.58 metra. Ponadto sztafeta Trójki 4x100 metrów dziewcząt zdobyła srebrny medal z wynikiem 57,16 sekundy. Zwyciężył Kielecki Klub Lekkoatletyczny z czasem 56,60 sekundy.

WSZYSTKO o lekkiej atletyce w Świętokrzyskiem

Świetnie wypadły nasze zawodniczki w skoku wzwyż. Zwyciężyła Wiktoria Gromada z wynikiem 140 centymetrów, druga z takim samym rezultatem była Karolina Malec. Wśród chłopców drugi w skoku wzwyż był Jakub Wiatrowski, który pokonał poprzeczkę na wysokości 160 centymetrów.

- Lekkoatleci Trójki pokazali się na tych zawodach z dobrej strony. Zaznaczyli swoją obecność na mistrzostwach województwa. W Sandomierzu dobrze jest prowadzona praca szkoleniowa, mam nadzieję, że uda się tam znaleźć taką perełkę jak Karolina Kołeczek - powiedział Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Były to pierwsze z trzech ważnych zawodów, jakie młodzików czekają we wrześniu. W kolejny weekend w odbędą się mistrzostwa makroregionu. Zawodnicy z Kielecczyzny będą rywalizować z Łodzią na stadionach w Aleksandrowie Łódzkim i Łodzi. W dniach 27-28 września w Zielonej Górze rozegrany zostanie natomiast Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.