Medalowy start pływaków w Zabierzowie

/dor/
W Zabierzowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity. Wystartowało w nich 431 zawodników z 53 klubów z kraju, byli w tym gronie przedstawiciele Kielecczyzny.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych z podziałem na kategorie wiekowe 12, 13, 14, 15, 16, 17 lat i starsi. Województwo świętokrzyski reprezentowało 46 zawodników z KSZO Ostrowiec - 29 osób, Korony Swim Kielce - 13, Unii Busko-Zdrój - 4.

W klasyfikacji drużynowej KSZO Ostrowiec zajął czwarte miejsce z wynikiem 485 punktów, a Korona Swim Kielce piąte z rezultatem 403 pkt. w gronie 53 startujących klubów. W konkurencjach indywidualnych zawodnicy KSZO wywalczyli 19 medali - 4 złote, 3 srebrne, 12 brązowych, Korony Swim 18 medali - 2 złote, 14 srebrnych, 2 brązowe, a Unii 4 medale - 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika (suma punktów z trzech konkurencji) miejsca w gronie najlepszych wywalczyła grupa 16 zawodników. Ozdobą zawodów była rywalizacja w głównej konkurencji - memoriale Rycerza Kmity - na 200 m st. motylkowym. Startowali w niej zawodnicy bez podziału na kategorie wiekowe. Wśród mężczyzn w eliminacjach najlepszy okazał się Wojciech Zabojszcz z Korony Swim i jako jedyny zawodnik z województwa świętokrzyskiego wystąpił w biegu finałowym, w którym zajął drugie miejsce z wynikiem 2:06:30.

Wyniki naszych pływaków: KSZO: Sonia Wołoszyn - 1 miejsce w kategorii 17 lat i starsi - 1806 pkt.; Patrycja Loranty - 3. w kategorii 15 lat - 1602 pkt., Korona Swim: Dominik Bujak - 2. w kategorii 13 lat - 1226 pkt.; wyniki indywidualne - zawodnicy, którzy zajęli 1 miejsca: KSZO: Sonia Wołoszyn - 17 lat i starsi - na 400 m st. dowolnym - 4:28,24, na 100 m st. dowolnym - 1:01,48; Patrycja Loranty - 15 lat: na 400 m st. dowolnym - 4:42,48, na 100 m st. zmiennym - 1:12,57; Korona Swim: Wojciech Zabojszcz - 17 lat i starsi - na 100 m st. zmiennym - 1:00,28; Dominik Bujak - 13 lat - na 200 m st. zmiennym - 2:29,02; Unia: Karolina Długołęcka - 16 lat - na 50 m st. grzbietowym - 0:31,69.