Medalowy start zapaśników Czarnych Połaniec na mistrzostwach województwa Ludowych Zespołów Sportowych w Chęcinach

Dorota Kułaga
W ostatni wtorek kończącego się 2021 roku w hali „Pod Basztami” w Chęcinach rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W turnieju brali udział najmłodsi adepci zapasów w stylu wolnym reprezentujący siedem klubów, głównie z województwa świętokrzyskiego.

Barwy Czarnych Połaniec na turnieju reprezentowało czterech zawodników i dwie zawodniczki. I tak w grupie młodzików (12-14 lat) wystąpili: Natalia Brzezińska, Jakub Szkwarek, Hubert Ostrowski i Kuba Grabda. Natomiast w grupie najmłodszych (10-11 lat) znaleźli się Zuzanna Kwiecień i Jan Witek.

- Każdy zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Połaniec, uczestniczący w tej sportowej imprezie, wrócił z medalem. W rezultacie w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zajęliśmy trzecie miejsce, a wśród chłopców czwarte - powiedział trener Czarnych Tadeusz Szkwarek.

W klasyfikacji indywidualnej w grupie wstępnego szkolenia (10-11 lat) pierwsze miejsca zajęli: Zuzanna Kwiecień i Jan Witek.

W grupie wiekowej młodzików i młodziczek kolejno miejsca zajęli: Hubert Ostrowski – pierwsze miejsce, Natalia Brzezińska – drugie miejsce, Kuba Grabda – drugie miejsce, Jakub Szkwarek – drugie miejsce.

Podsumowując ten ostatni turniej w roku 20021 trener Tadeusz Szkwarek powiedział, iż z optymizmem można patrzeć w przyszłość mając na zapleczu tak dobrze zapowiadających się młodych zawodników tej pięknej dyscypliny, jaką są zapasy.