Medalowy start zawodników Koneckiego Klubu Karate Kyokushin na mistrzostwach Europy w Sofii

Dorota Kułaga
Zawodnik Koneckiego Klubu Karate Kyokushin Jakub Owczarek został mistrzem Europy w kategorii juniorów do 75 kilogramów podczas Mistrzostw Europy w Karate juniorów i kadetów, które odbyły się w Sofii. To podopieczny trenera Mateusza Garbacza.

Z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin wystartowało 5 zawodników w kategorii kumite (walka) w różnych kategoriach wiekowych. Jakub Owczarek wygrał kategorię 70-75 kg juniorów.

Ze Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin SENSHI wystartowało tyle samo zawodników w kategoriach kata i kumite. Zawodnicy zdobyli punktowane miejsca w kata – Julia Seweryn 1 miejsce w kata juniorek, Karol Ożóg 3 miejsce w kata juniorów. Zuzanna Pacek występowała w kata drużynowym (w trójce, łączenie w Team’ie z innymi reprezentantami kraju). Team Zuzanny zdobył 3 lokatę. Kata drużynowe można porównać do pływania synchronicznego, gdzie istotnym elementem jest zgranie z zespołem. Zawodnicy z danej drużyny prezentują swój układ jednocześnie.

Wyniki koneckich karateków
1. Jakub Owczarek - kat. 70-75 kg juniorów U18 - 1 miejsce (w ubiegłym roku w Oradei 3 miejsce w kat kadetów)
2. Martyna Białecka - kat. 55-60 kg kadetów U16 (w ubiegłym roku w Oradei 1 miejsce w kat kadetów, w tym roku niefortunnie przegrała z późniejszą Mistrzynią Europy)
3. Amelia Łyczek - kat. 60-65 kg kadetów U16
4. Filip Nowocień - kat. 75-80 kg juniorów U18
5. Olgierd Kozielski - kat. 75-80 kg młodzieżowców U21

Udział zawodników z obydwu klubów wsparły nadleśnictwa z RDLP w Radomiu.