MESLAB Laboratorium Mikrobiologiczne

Materiał informacyjny MESLAB MONIKA SIELECKA

MESLAB LABORATORIUM MIKROBIOLOGICZNE z siedzibą na osiedlu Ogrody 29 w Ostrowcu Świętokrzyskim powstało w 2002r.

Naszym celem jest wykonywanie badań mikrobiologicznych w zakresie laboratoryjnej diagnostyki medycznej. Diagnostyka laboratoryjna jest istotnym i integralnym elementem diagnozowania, zapobiegania i leczenia pacjenta dla jego dobra i zdrowia. W pracy zawsze kierujemy się dbałością o jakość, starannością i fachowością. Nie zapominamy, że za wynikiem badania, za liczbami - kryje się CZŁOWIEK, często chory!
Badania wykonujemy samodzielnie," na miejscu" w naszym laboratorium przez wykwalifikowany personel . Metody i procedury stosowane w naszej pracowni są na bieżąco kontrolowane poprzez uczestnictwo w programach kontroli wewnątrz i zewnątrzlaboratoryjnej. Laboratorium posiada wdrożone normy ISO 15189.
Do diagnozowania badanego materiału wykorzystywane są podłoża renomowanych firm :GRASO, Argenta. W laboratorium dostępne są certyfikaty do każdej partii zamawianych podłoży, prowadzona jest też wewnętrzna kontrola jakości podłoży i krążków antybiogramowych.

Laboratorium prowadzi pełną diagnostykę mikrobiologiczną w zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych z wymazów z gardła, nosa, jamy ustnej, plwociny. Wykonujemy testy na grypę oraz COVID.

Od września 2020r wykonujemy testy wykrywające Sars-Cov-2 w wymazach z nosogardzieli rekomendowanym przez WHO testem II generacji SD BIOSENSOR o 96,5% czułości i 99,7% specyficzności. Wyniki tego badania są honorowane w zakładach pracy do testowania pracowników oraz przy przekraczaniu granicy Polski, wydajemy je również w języku angielskim na życzenie pacjenta.

A osóby, które podejrzewały, że przeszły COVID a nie miały wykonanego testu stwierdzającego wirusa zapraszamy na badanie obecności przeciwciał specyficznych dla Sars-Cov-2 w krwi. Badanie wykonujemy testem przesiewowym na obecność przeciwciał w dwóch klasach IgM i IgG jednocześnie, z krwi z palca.

W naszej szerokiej ofercie są też badania wykonywane przy infekcjach układu moczowo-płciowego: posiew moczu, nasienia, z wymazu z pochwy, z wymazu z cewki moczowej oraz przy zakażeniach układu pokarmowego: posiew kału w kierunku Salmonella/Shigella, EPEC, testy na obecność Clostridioides ( Clostridium) difficile, wirusów Rota, Adeno i Norowirusów.

Wykonujemy badania odpłatnie dla wszystkich pacjentów. W ramach podpisanych umów z placówkami medycznymi wykonujemy również bezpłatne badania diagnostyczne.

Od 02 listopada 2020r. Laboratorium Mikrobiologiczne MESLAB zaprasza na badania do nowo otwartego punktu mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza 62a w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą badań.

Kontakt z nami:

tel. 41 263-13-51
tel. kom. 502 530 975

e-mail: [email protected]

Zapraszamy również na nasz profil na facebooku!

Dodaj ogłoszenie