Miasto Kielce przyznało nagrody za twórczość (zdjęcia)

  Miasto Kielce przyznało nagrody za twórczość (zdjęcia)

  Lidia CICHOCKA cichocka@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Laureaci Nagrody Miasta Kielc I stopnia: Janusz Buczkowski, Zyta Trych, Edward Janaszek, Grzegorz Kozera w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta

  Laureaci Nagrody Miasta Kielc I stopnia: Janusz Buczkowski, Zyta Trych, Edward Janaszek, Grzegorz Kozera w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Boguckiego (pierwszy z lewej) oraz prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. ©Aleksander Piekarski

  Święto Kielc rozpoczęło się jak co roku wręczeniem nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury w 2013 roku.
  Laureaci Nagrody Miasta Kielc I stopnia: Janusz Buczkowski, Zyta Trych, Edward Janaszek, Grzegorz Kozera w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta

  Laureaci Nagrody Miasta Kielc I stopnia: Janusz Buczkowski, Zyta Trych, Edward Janaszek, Grzegorz Kozera w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Boguckiego (pierwszy z lewej) oraz prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. ©Aleksander Piekarski  - Jest to dobry czas dla kultury - przyznał prezydent Kielc Wojciech Lubawski. - Komisja oceniając zgłoszonych kandydatów nie miała łatwego zadania, wybierała z ponad 100 osób, bo w Kielcach jest wielu kreatywnych ludzi. Nagrody mają być wyrazem uznania za ich pracę w 2013 roku i mobilizacją do dalszego działania.

  Nagrody I stopnia otrzymali: fotografik Janusz Buczkowski - współtwórca i przedstawiciel Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, ale także działacz społeczny i autor kilku książek; aktor Edward Janaszek - propagator wiedzy o teatrze, dramacie i sztuce scenicznej wśród dzieci i młodzieży, prezes kieleckiego oddziału sympatyków i graczy w bilard; literat Grzegorz Kozera - poeta, nowelista, powieściopisarz, dramaturg, dziennikarz; Zyta Trych - poetka, pisarka, prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach.

  Nagrody II stopnia przyznano literatom: Zdzisławowi Antolskiemu, Romualdowi Bielendzie, Annie Błachuckiej, byłej dziennikarce "Echa Dnia", reżyserce Dorocie Kosierkiewicz, muzykom: Jerzemu Mikuśkiewiczowi i Wojciechowi Stachurskiemu, twórcy Big Bandu w szkole muzycznej Marcinowi Stojkowi, muzykowi i dziennikarzowi muzycznemu Leszkowi Ślusarskiemu oraz Szkole Tańca i Wdzięku Step by Step.

  Nagrodami III stopnia uhonorowano architektów ze Wzgórza Zamkowego, którzy stworzyli między innymi Salon Miejski na kieleckim Rynku: Grzegorza Bienia, Ewelinę Gdak, Michała Gdaka oraz aktorów Teatru Ecce Homo: Agatę Orłowską i Michała Pustułę.  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z KIELC

  - Artyści jak dzieci potrzebują akceptacji widzów, czytelników, ale także władzy - mówiła dziękując w imieniu nagrodzonych Zyta Trych. I ona była zadnia, że w Kielcach jest dobry czas dla kultury.

  Nagroda I stopnia to trzy tysiące złotych, II - dwa tysiące, a trzeciego - tysiąc złotych (brutto). Dla nagrodzonych twórców wystąpiła Joanna Słowińska z zespołem.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda