Michał Jurecki z Vive Tauronu Kielce z żoną i córeczkami...

  Michał Jurecki z Vive Tauronu Kielce z żoną i córeczkami pójdzie poświęcić pokarmy

  Dorota Kułaga kulaga@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Michał Jurecki z Vive Tauronu Kielce, gwiazda polskiej piłki ręcznej, będzie świętował w szerszym rodzinnym gronie. Z żoną i córeczkami poświęci pokarmy, czeka też na ulubioną gotowaną babkę.
  Michał Jurecki z Vive Tauronu Kielce z żoną i córeczkami pójdzie poświęcić pokarmy
  Tradycyjnie już na Wielkanoc wyjeżdżacie do rodziny w Wielkopolsce?

  Tak. W piątek wieczorem będziemy już w Lesznie. W sobotę pójdę ze święconką, razem z żoną i - po raz pierwszy - z dwoma córkami - Oliwią i Julią, która ma trzy miesiące i tydzień. Po drodze zabierzemy znajomych i większą grupą przejdziemy do kościoła. W niedzielę odwiedzimy moich rodziców, a w poniedziałek rano wyjeżdżamy do Kielc, bo po południu muszę być na treningu. Zaczniemy ostatnią fazę przygotowań do pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje, który rozegramy 11 kwietnia. Jak na razie, to dla nas najważniejsze spotkanie w tym sezonie.

  A propos potraw świątecznych. Która jest dla Ciebie numerem jeden?

  Jajka w każdej postaci, swojska kiełbaska, szyneczka. Oczywiście, jest też żurek. A jeśli chodzi o ciasta, to u nas bardzo popularna jest gotowana babka, przygotowywana w specjalnej foremce. To specjalność mojej babci, wychodzi super. Mam nadzieję, że w czasie tych świąt również ją skosztujemy.

  W czasie świąt pomagasz w kuchni, czy schodzisz z drogi kobietom?

  Ja jestem od konsumowania (śmiech). Jak jedziemy w rodzinne strony, to jemy potrawy przygotowane przez mamę i teściową. Wiadomo, żona też pomaga. My z teściem siedzimy z boku i degustujemy. Moją specjalnością, ale na co dzień, nie w czasie Wielkanocy, jest jajecznica. Często przygotowuję ją na śniadanie, z cebulką, boczusiem. Wszystkim bardzo smakuje.

  Twój brat Bartosz Jurecki, który również gra w reprezentacji Polski, przyjedzie na święta?

  Tego jeszcze nie wiem, ale starszy brat Marcin przyjedzie z Koszalina, razem z żoną i synkiem. Będę miał okazję spotkać się z nim i na spokojnie porozmawiać. Ostatnio widzieliśmy się na meczu w Magdeburgu, trochę czasu już minęło. Dawno nie było tak, żebyśmy się spotkali całą rodziną, z rodzeństwem, dziadkami, kuzynami. Z tego co sobie przypominam, poprzednie takie spotkanie było na moim weselu w 2008 roku.

  Jak będziecie spędzać lany poniedziałek?

  Trzeba coś przygotować, tradycja musi być zachowana (śmiech). Będę u teściów, dlatego wielkiego oblewania nie może być, bo dostanę wałkiem po głowie (śmiech). Ale jakaś szklaneczka wody na pewno zostanie wykorzystana.

  W dzieciństwie pewnie szalałeś z rówieśnikami po osiedlu...

  Oczywiście. Jak byłem mały, to butelki, pistolety z wodą i wiadra szły w ruch. Toczyło się wojny na osiedlach. Teraz takiego czegoś już nie ma. Wtedy tradycja była bardziej zachowywana. Kto przechodził, to był oblewany, Nie było zmiłuj. Kilka razy musiałem się przebierać w domu, to były pamiętne dni (śmiech). W moim rodzinnym Kościanie sąsiedzi wodą oblewali ludzi z trzeciego, czy czwartego piętra. Lany poniedziałek był bardzo mokry. Ale wiadomo, świat się zmienia, czasy też.

  W niedzielę z rodzinką pewnie wybierzecie się do kościoła

  Zawsze, czy to w Boże Narodzenie, czy w Wielkanoc, w szerszym rodzinnym gronie chodzimy do kościoła, żeby się pomodlić. Teraz też, w niedzielę, na pewno pójdziemy razem z teściami, żeby cieszyć się ze zmartwychwstania Chrystusa. A później pojedziemy do moich rodziców. Już powiedziałem znajomym, przyjaciołom, że tym razem ich nie odwiedzę, bo będę tylko dwa i pół dnia i nie dam rady ze wszystkimi się spotkać. Ale cieszę się, że w dużym rodzinnym gronie będę mógł spędzić ważne święta Wielkiej Nocy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Gwiazdy bez tajemnic

  Twoje miasto

  Styl życia

  Wideo

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Sonda

  Czy uważasz, że surowe kary za przekręcenie licznika samochodowego to dobry pomysł?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka