Michał Sołowow Człowiekiem Roku 2014. Poznaj laureatów...

  Michał Sołowow Człowiekiem Roku 2014. Poznaj laureatów plebiscytu w regionie oraz w każdym z powiatów [WIDEO]

  Marzena Smoręda smoreda@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Michał Sołowow zdobył najwyższe laury w plebiscycie Człowiek Roku 2014 "Echa Dnia" w województwie świętokrzyskim. Ten zaszczytny tytuł

  Michał Sołowow zdobył najwyższe laury w plebiscycie Człowiek Roku 2014 "Echa Dnia" w województwie świętokrzyskim. Ten zaszczytny tytuł przypadł mu także w kategorii Biznes. ©Dawid Łukasik

  W piątek w Kielcach rozstrzygnęliśmy plebiscyt na Człowieka Roku 2014. Naszym laureatom wręczyliśmy na uroczystej wieczornej gali prestiżowe nagrody
  Michał Sołowow zdobył najwyższe laury w plebiscycie Człowiek Roku 2014 "Echa Dnia" w województwie świętokrzyskim. Ten zaszczytny tytuł

  Michał Sołowow zdobył najwyższe laury w plebiscycie Człowiek Roku 2014 "Echa Dnia" w województwie świętokrzyskim. Ten zaszczytny tytuł przypadł mu także w kategorii Biznes. ©Dawid Łukasik


  W piątek, 30 stycznia, na uroczystej gali w Centrum Kongresowym Targów Kielce poznaliśmy Człowieka Roku 2014 i wyróżniliśmy osoby, które swoją pracą i pasją zmieniają nasze województwo. Triumfatorem plebiscytu okazał się kielczanin Michał Sołowow, wielka osobowość w świecie biznesu, miliarder, całym sercem oddany regionowi świętokrzyskiemu.  Ogromne wydarzenie

  Wielka finałowa gala plebiscytu Człowiek Roku 2014 była ogromnym społeczno-gospodarczym wydarzeniem w skali regionu, promującym sukcesy ludzi nietuzinkowych, którzy w minionym roku mieli największy wpływ na nasze życie. Na uroczystość do Kielc przyjechało wielu gości. Galę prowadził znany prezenter telewizyjny Tomasz Kammel.

  Michał Sołowow triumfuje

  Człowiekiem Roku 2014 w województwie świętokrzyskim został Michał Sołowow, wielki biznesmen i sportowiec, twórca firm-gigantów, dla którego miniony rok był pasmem sukcesów na krajowej arenie przedsiębiorczości. To jemu w ogólnopolskich i regionalnym plebiscytach przypadły tytuły najlepszego biznesmena 25-lecia, zarówno w Polsce, jak i województwie świętokrzyskim oraz Człowieka 25-lecia.

  Wielcy ludzie na topie

  Rozdaliśmy też tytuły Człowieka Roku w każdym powiecie naszego województwa. Tym zaszczytnym mianem uhonorowaliśmy także wyjątkowych ludzi w kilkunastu kategoriach.

  - "Echo Dnia" po raz drugi przyznało dzisiaj mieszkańcom naszego regionu tytuły Człowieka Roku. W ten sposób wyróżniliśmy ludzi niezwykłych, którzy znacząco wpływają na życie regionu i zmieniają otaczającą naszą rzeczywistość. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję sukcesu - powiedział na gali przewodniczący kapituły, redaktor naczelny "Echa Dnia" Stanisław Wróbel.

  Oto laureaci w każdym z powiatów

  Człowiek Roku 2014 w województwie świętokrzyskim - Michał Sołowow
  powiat kielecki grodzki - Jacek Wiatrowski, wyróżnienia: siostra Leticja Łasek, profesor Stanisław Głuszek
  powiat kielecki ziemski - Marcin Perz
  powiat buski - Bogdan Panhirsz, wyróżnienie Wojciech Legawiec, Teresa Leszczyńska
  powiat jędrzejowski - Mirosław Majchrowicz, wyróżnienie Małgorzata Kukuryk
  powiat kazimierski - Jan Nowak, wyróżnienie Nina Turek-Kwiecień
  powiat konecki - Stanisław Haraziński, wyróżnienia: Wiesław Stępień, Bogdan Soboń,
  powiat opatowski - Grzegorz Brzostowicz
  powiat ostrowiecki - Paweł Celebański, wyróżnienia: Zbigniew Duda, Wojciech Mazan
  powiat pińczowski - Michał Górniak
  powiat sandomierski - Katarzyna Kubacka
  powiat skarżyski - Piotr Stefański
  powiat starachowicki - Adam Brzeziński, wyróżnienie Marek Materek
  powiat staszowski - Michał Skotnicki, wyróżnienie Amanda Słomińska
  powiat włoszczowski - Robert Sawicki

  Oto nagrodzeni w poszczególnych kategoriach

  Biznes
  Michał Sołowow
  Biznesmen i sportowiec. Jest jednym z największych akcjonariuszy na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2014 został Przedsiębiorcą 25-lecia w Polsce , Człowiekiem 25-lecia i Człowiekiem 25-lecia w kategorii biznes w województwie świętokrzyskim Echa Dnia.

  Ambasador
  Agata Wesołowska
  Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach wolontariatu prowadziła w Gruzji pomoc dla dzieci. Obecnie pracuje w Polskiej Akcji Humanitarnej, gdzie w ośrodku dla uchodźców zajmuje się pomocą dla nich.
  Wyróżnienie Marta Furtak.

  Pomoc społeczna
  Ewelina Bień
  Działaczka społeczna. Mieszka w gminie Iwaniska. Zawodowo pracuje w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koło w Kielcach. Szefuje stowarzyszeniu "Na rzecz wspierania aktywności lokalnej Zielonka". Założyła zespół ludowy Stańczanie.

  Kultura
  Agata Jackiewicz
  Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu. Niesłychanie dynamiczna. Kultura to branża, w której realizuje swoje pasje i zamiłowania. To ona wymyśliła skalbmierskie Babie Lato. Organizuje lokalne imprezy, festyny.

  Rozrywka
  Tomasz Rowiński
  Zawodowy tancerz. Występował w największych polskich produkcjach artystycznych. W tym roku świętował jubileusz 20-lecia pracy artystycznej.Pasję realizuje ze utytułowanym Studiem Tańca i Stylu Rewanż.
  Wyróżnienie Magda Paradziej.

  Samorząd
  Michał Markiewicz
  Burmistrz Skalbmierza. "Żelazny burmistrz" - rządzi od 1990 roku. W 2014 ponownie wybrany w pierwszej turze. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dobry gospodarz, pod jego rządami Skalbmierz zmienił swoje oblicze.
  Wyróżnienie Michał Pękala.

  Sport
  Jacek Łabudzki
  Lekarz, ultramaratończyk. Zaliczył Badwater Ultramarathon w Kalifornii, jeden z najtrudniejszych biegów na świecie i jako pierwszy Polak zdobył biegową koronę ziemi. Pomysłodawca i współorganizator imprez sportowych, które odbywaja się w Sandomierzu.

  Turystyka
  Martyna Sutowicz
  Przewodnik świętokrzyski, komandor XV Jubileuszowego Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego "Święty Krzyż 2014", Imprezie, która integruje także przewodników świętokrzyskich. Na co dzień pracuje w Centrum Geoedukacji w Kielcach.

  Społeczeństwo
  Jacek Wiatrowski
  Kielczanin .Wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona. Zapalony społecznik, organizator turniejów badmintona. Angażuje się też w propagowanie biegania organizując imprezy głównie dla amatorów. Propagator zdrowego stylu życia.

  Rolnictwo
  Mieczysław Socha
  Rolnik Roku w powiecie sandomierskim. Razem z żoną i dziećmi prowadzi gospodarstwo sadownicze w miejscowości Głazów. Stosuje nowoczesne metody uprawy, zbioru i przechowywania owoców. Należy do rolniczej czołówki regionu.

  Edukacja
  Wojciech Szymański
  Nauczyciel języka polskiego w Liceum Stanisława Staszica w Ostrowcu i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Od lat z sukcesami prowadzi edukację filmową młodzieży.
  Wyróżnienia: Ala Bonio i Małgorzata Kacperska.

  Religia
  ksiądz Jacek Kopeć
  Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich Świętego Stanisława Kostki w Kielcach. Kanonik Honorowy Kapituły Katedralnej w Kielcach, koordynator Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Jest kapelanem Świętokrzyskiego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

  Zdrowie
  Stanisław Góźdź
  Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista onkologii klinicznej. Twórca i szef Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
  Wyróżnienie Marcin Pytlos.

  Polityka
  Mirosław Pawlak
  Jędrzejowianin, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, w sejmowych ławach od 22 lat. Przewodniczy wojewódzkiemu Zwiazkowi Ochotniczych Straży Pożarnych, Ciągle wśród ludzi i ich waznych spraw.
  Wyróżnienie Adam Jarubas.

  Debiut/Odkrycie Roku
  Rafał Wójcik
  Łucznik Uczniowskiego Klubu Sportowego Włoszczowice. Reprezentant Polski. W 2014 roku zdobył dwa medale na Mistrzostwach Europy Juniorów w Ljubljanie - brązowy indywidualnie i srebrny medal w drużynie.
  Wyróżnienie Valerjan Romanovski.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (27)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (27) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.