Michał Sołowow Człowiekiem Roku 2014. Poznaj laureatów plebiscytu w regionie oraz w każdym z powiatów [WIDEO]

Marzena Smoręda smoreda@echodnia.eu
Michał Sołowow zdobył najwyższe laury w plebiscycie Człowiek Roku 2014 "Echa Dnia" w województwie świętokrzyskim. Ten zaszczytny tytuł przypadł mu także w kategorii Biznes.
Michał Sołowow zdobył najwyższe laury w plebiscycie Człowiek Roku 2014 "Echa Dnia" w województwie świętokrzyskim. Ten zaszczytny tytuł przypadł mu także w kategorii Biznes. Dawid Łukasik
W piątek w Kielcach rozstrzygnęliśmy plebiscyt na Człowieka Roku 2014. Naszym laureatom wręczyliśmy na uroczystej wieczornej gali prestiżowe nagrody

W piątek, 30 stycznia, na uroczystej gali w Centrum Kongresowym Targów Kielce poznaliśmy Człowieka Roku 2014 i wyróżniliśmy osoby, które swoją pracą i pasją zmieniają nasze województwo. Triumfatorem plebiscytu okazał się kielczanin Michał Sołowow, wielka osobowość w świecie biznesu, miliarder, całym sercem oddany regionowi świętokrzyskiemu.

Ogromne wydarzenie

Wielka finałowa gala plebiscytu Człowiek Roku 2014 była ogromnym społeczno-gospodarczym wydarzeniem w skali regionu, promującym sukcesy ludzi nietuzinkowych, którzy w minionym roku mieli największy wpływ na nasze życie. Na uroczystość do Kielc przyjechało wielu gości. Galę prowadził znany prezenter telewizyjny Tomasz Kammel.

Michał Sołowow triumfuje

Człowiekiem Roku 2014 w województwie świętokrzyskim został Michał Sołowow, wielki biznesmen i sportowiec, twórca firm-gigantów, dla którego miniony rok był pasmem sukcesów na krajowej arenie przedsiębiorczości. To jemu w ogólnopolskich i regionalnym plebiscytach przypadły tytuły najlepszego biznesmena 25-lecia, zarówno w Polsce, jak i województwie świętokrzyskim oraz Człowieka 25-lecia.

Wielcy ludzie na topie

Rozdaliśmy też tytuły Człowieka Roku w każdym powiecie naszego województwa. Tym zaszczytnym mianem uhonorowaliśmy także wyjątkowych ludzi w kilkunastu kategoriach.

- "Echo Dnia" po raz drugi przyznało dzisiaj mieszkańcom naszego regionu tytuły Człowieka Roku. W ten sposób wyróżniliśmy ludzi niezwykłych, którzy znacząco wpływają na życie regionu i zmieniają otaczającą naszą rzeczywistość. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję sukcesu - powiedział na gali przewodniczący kapituły, redaktor naczelny "Echa Dnia" Stanisław Wróbel.

Oto laureaci w każdym z powiatów

Człowiek Roku 2014 w województwie świętokrzyskim - Michał Sołowow
powiat kielecki grodzki - Jacek Wiatrowski, wyróżnienia: siostra Leticja Łasek, profesor Stanisław Głuszek
powiat kielecki ziemski - Marcin Perz
powiat buski - Bogdan Panhirsz, wyróżnienie Wojciech Legawiec, Teresa Leszczyńska
powiat jędrzejowski - Mirosław Majchrowicz, wyróżnienie Małgorzata Kukuryk
powiat kazimierski - Jan Nowak, wyróżnienie Nina Turek-Kwiecień
powiat konecki - Stanisław Haraziński, wyróżnienia: Wiesław Stępień, Bogdan Soboń,
powiat opatowski - Grzegorz Brzostowicz
powiat ostrowiecki - Paweł Celebański, wyróżnienia: Zbigniew Duda, Wojciech Mazan
powiat pińczowski - Michał Górniak
powiat sandomierski - Katarzyna Kubacka
powiat skarżyski - Piotr Stefański
powiat starachowicki - Adam Brzeziński, wyróżnienie Marek Materek
powiat staszowski - Michał Skotnicki, wyróżnienie Amanda Słomińska
powiat włoszczowski - Robert Sawicki

Oto nagrodzeni w poszczególnych kategoriach

Biznes
Michał Sołowow
Biznesmen i sportowiec. Jest jednym z największych akcjonariuszy na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2014 został Przedsiębiorcą 25-lecia w Polsce , Człowiekiem 25-lecia i Człowiekiem 25-lecia w kategorii biznes w województwie świętokrzyskim Echa Dnia.

Ambasador
Agata Wesołowska
Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach wolontariatu prowadziła w Gruzji pomoc dla dzieci. Obecnie pracuje w Polskiej Akcji Humanitarnej, gdzie w ośrodku dla uchodźców zajmuje się pomocą dla nich.
Wyróżnienie Marta Furtak.

Pomoc społeczna
Ewelina Bień
Działaczka społeczna. Mieszka w gminie Iwaniska. Zawodowo pracuje w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koło w Kielcach. Szefuje stowarzyszeniu "Na rzecz wspierania aktywności lokalnej Zielonka". Założyła zespół ludowy Stańczanie.

Kultura
Agata Jackiewicz
Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu. Niesłychanie dynamiczna. Kultura to branża, w której realizuje swoje pasje i zamiłowania. To ona wymyśliła skalbmierskie Babie Lato. Organizuje lokalne imprezy, festyny.

Rozrywka
Tomasz Rowiński
Zawodowy tancerz. Występował w największych polskich produkcjach artystycznych. W tym roku świętował jubileusz 20-lecia pracy artystycznej.Pasję realizuje ze utytułowanym Studiem Tańca i Stylu Rewanż.
Wyróżnienie Magda Paradziej.

Samorząd
Michał Markiewicz
Burmistrz Skalbmierza. "Żelazny burmistrz" - rządzi od 1990 roku. W 2014 ponownie wybrany w pierwszej turze. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dobry gospodarz, pod jego rządami Skalbmierz zmienił swoje oblicze.
Wyróżnienie Michał Pękala.

Sport
Jacek Łabudzki
Lekarz, ultramaratończyk. Zaliczył Badwater Ultramarathon w Kalifornii, jeden z najtrudniejszych biegów na świecie i jako pierwszy Polak zdobył biegową koronę ziemi. Pomysłodawca i współorganizator imprez sportowych, które odbywaja się w Sandomierzu.

Turystyka
Martyna Sutowicz
Przewodnik świętokrzyski, komandor XV Jubileuszowego Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego "Święty Krzyż 2014", Imprezie, która integruje także przewodników świętokrzyskich. Na co dzień pracuje w Centrum Geoedukacji w Kielcach.

Społeczeństwo
Jacek Wiatrowski
Kielczanin .Wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona. Zapalony społecznik, organizator turniejów badmintona. Angażuje się też w propagowanie biegania organizując imprezy głównie dla amatorów. Propagator zdrowego stylu życia.

Rolnictwo
Mieczysław Socha
Rolnik Roku w powiecie sandomierskim. Razem z żoną i dziećmi prowadzi gospodarstwo sadownicze w miejscowości Głazów. Stosuje nowoczesne metody uprawy, zbioru i przechowywania owoców. Należy do rolniczej czołówki regionu.

Edukacja
Wojciech Szymański
Nauczyciel języka polskiego w Liceum Stanisława Staszica w Ostrowcu i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Od lat z sukcesami prowadzi edukację filmową młodzieży.
Wyróżnienia: Ala Bonio i Małgorzata Kacperska.

Religia
ksiądz Jacek Kopeć
Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich Świętego Stanisława Kostki w Kielcach. Kanonik Honorowy Kapituły Katedralnej w Kielcach, koordynator Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Jest kapelanem Świętokrzyskiego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Zdrowie
Stanisław Góźdź
Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista onkologii klinicznej. Twórca i szef Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
Wyróżnienie Marcin Pytlos.

Polityka
Mirosław Pawlak
Jędrzejowianin, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, w sejmowych ławach od 22 lat. Przewodniczy wojewódzkiemu Zwiazkowi Ochotniczych Straży Pożarnych, Ciągle wśród ludzi i ich waznych spraw.
Wyróżnienie Adam Jarubas.

Debiut/Odkrycie Roku
Rafał Wójcik
Łucznik Uczniowskiego Klubu Sportowego Włoszczowice. Reprezentant Polski. W 2014 roku zdobył dwa medale na Mistrzostwach Europy Juniorów w Ljubljanie - brązowy indywidualnie i srebrny medal w drużynie.
Wyróżnienie Valerjan Romanovski.

Wideo

Komentarze 26

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wojciech

 O problemach  miata Kielce szeroko informował jako pierewszy prof. Grzegorz Świt w swoim programie wyborczym. Wiele punktów jest zbieżnych z wypowiedziami p.Sołowowa.

 

"

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Kielc Grzegorz Świt spotkał się z mieszkańcami miasta. Zachęcał ich, by 16 listopada oddali głos właśnie na niego. Przedstawił też swój program wyborczy.

Mówił, że zależy mu na tym, aby Kielce były miastem przyjaznym dla wszystkich. Chodzi o ludzi młodych, tak by nie uciekali z miasta, o biznes, który mógłby tworzyć miejsca pracy, przede wszystkim dla wysoko rozwiniętych technologii oraz o ludzi starszych, by chcieli pozostać w Kielcach.

 

Świt mówił także o konieczności działań na rzecz seniorów. Proponuje tworzenie ośrodków dla osób w podeszłym wieku czy przychodni geriatrycznych. „Dziś mamy bardzo duży odsetek osób w wieku produkcyjnym, ale ten problem, za parę lat będzie narastał, bo miasto będzie się starzało” – zaznaczył.

 

Grzegorz Świt wyjaśnił, że młodzi ludzi nie będą wyjeżdżać z Kielc, jeśli znajdą tu pracę i dobre miejsce do mieszkania. Kluczem do tego ma być pozyskiwanie terenów inwestycyjnych , gdzie mogliby rozwijać działalność przedsiębiorcy. Jego zdaniem, Kielce powinny brać przykład z Rzeszowa i Lublina. Władze tych miast, większość pieniędzy- także europejskich- przeznaczyły nie na infrastrukturę drogową, ale na nowe tereny pod inwestycje. Grzegorz Świt zapowiedział też zwiększenie dostępu do mieszkań komunalnych i socjalnych oraz  tworzenie uzbrojonych terenów pod budownictwo jednorodzinne"

 

Źródła; Radio Kielce, Nasze miasto

 

 

 

 

 

 

 

 

L
Lis

Uprzejmie informuję, że o idei i strategii mówił podczas kampanii wyborczej na prezydenta Kielc p. profesor Grzegorz Świt. Polecam profile społecznościowe takie jak facebook i twitter.

 

Watro posłuchać wywiadów udzielonych w  programie „Kwadrans polityczny” w  TV Świętokrzyskiej. Tam wiele była mowa o programie dla Kielc.  Jak również spot wyborczy na You Tube.

 

 

J
Jeż

O kwestii zapaści demograficznej mówił podczas kampanii wyborczej na prezydenta Kiel Pan Profesor Grzegorz Świt.

 

Cytuje za portalem Onet.pl ;"Świt odniósł się także do prognoz demograficznych, zakładających, że w ciągu najbliższych lat, w Kielcach będzie mieszkało o ok. 40 tys. osób mniej niż obecnie"

 

 

 

s
smurfmadrala

Przemówienie Sołowowa poruszyło ważne kwestie.

Region cofa sie z róznych powodów.

Ratunek jest wwyłącznie w NASZYCH rękach.

Byłoby świetnie gdyby pan Sołowow otworzył jakis zakład produkcyjny w naszej okolicy.

Jako pracodawca handlu i administracji sprawdził sie świetnie, wielu ludzi z firm Sołowowa 

stało się zamożnymi, wielu, wielu ma utrzymanie.

PRACA daje zarobek ale też zdrowie psychiczne, poczucie godności i bezpieczeństwa.

 

Wytwórczość buduje potęgę neo-kapitalistycznych Chin, 

neo-socjalistyczna zielona wyspa zabija polski przemysł haraczami i zasiekami biurokratyczno-"prawnymi".

 

Rozdęta patologicznie kasta polityczno-biurokratyczna swoja chytrością i chciwością zagraża Polsce !

 

Ratunek naszego Regionu i Polski jest formą NARODOWEJ samoobrony,

z zewnatrz nikt NIE POMOŻE , najwyżej wyrażą "głębokie zatroskanie".

A
Aktywista

Od kilku dni ten sam artykół na pierwszej stronie.Ładnie liżecie.

c
cycu
W dniu 31.01.2015 o 08:36, Aktywista napisał:

Dziwisz się,że dziennikarzyny w bardzo ważnych sprawach dla regionu nie zabierają głosu,bo się nie znają na rzeczy,bo się boją władzy,bo się boją podjąć tematu,bo się boją swojego cienia.Czekają,JAK ZA KOMUNY,na gotową wersję nadającą się do druku.Dziennikarze "ED" nie znją słowa "własne zdanie",nie znają słowa "dobro ogółu".Znają tylko słowo "przysłali -mozna drukować".

Aż podskoczyli i klasnęli u mnie w biurze jak im ten post przeczytałem -  to esencja prawdy, bardzo trafnie ujętej! Bo co to za wyniki - starosta z Kazimierzy który wsławił się jazdą po syropie i którego jak Rejtan bronił zastępca komendanta powiatowego policji przed badaniem krwi na zawartość. Ale to pupilek Jarubasa. Burmistrz Skalbmierza - zapożyczył gminę,( pod zastaw stadionu ks. Victoria) że gmina będzie musiała jeszcze  dłuuugo  spłacać, część urzędników musi pracować na pół etatu, za połowę pieniędzy, ale sobie załatwił pensje na maksa, prawie jak prezydent Krakowa. A gmina ma aż 8,8 tys. mieszkańców - głównie emerytów i małorolnych, i bida aż piszczy.

PS. Wiedz aktywisto, że legendarny towarzysz  redaktor Szmaciak nie umarł. Pracuje nadal. Ale nie służy już sierpowi i młotowi, ale zielonej koniczynie.

b
bad

W Pińczowie Górniak heheheheheheheheheh.Jeszcze mojej firmie za maszyny nie zapłacił,wieczne kłopoty finansowe,dopiero jak gościa postraszyc sądem to robi pod siebie.

Cały ten konkurs to wielka sciema.żenada jak całe Echo

G
Gość

Pomoc społeczna
Ewelina Bień
Działaczka społeczna. Mieszka w gminie Iwaniska. Zawodowo pracuje w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koło w Kielcach. Szefuje stowarzyszeniu "Na rzecz wspierania aktywności lokalnej Zielonka". Założyła zespół ludowy Stańczanie.

 

Czy te redaktorzyny z ECHO DNIA na głowy poupadały!!!!

Gdzie w działaniu tej osoby jest widoczna pomoc społeczna!!!! Może zapoznajcie się z definicją tego pojęcia zanim przyznacie tytuły osobom które nie maja z nimi nic wspólnego!!

J
Jarek

Film

G
Gość

Bizmesnen coto diamenty w du.pie przemycal !!!

w
www

Plebiscyt to był w 1944 roku w Chełmie - teraz ponownie  w Kielcach ?????

T
TK
W dniu 31.01.2015 o 17:00, scyzoryksieotwiera napisał:

Po ile te tytuły?? (vide mail do jednego z kieleckich przedsiebiorcow) 

Ty scyzoryk? Ty orczyk!  Nie obrażaj TK. Cebulaku napływowy!!!

G
Gość

Ciekawe, czy zwrócą głosującym kasę za SMSy? Skoro wygrał gość z 8 miejsca, to dlaczego naciągnęli nas na ponad 224 tys. SMSó?????? Naciągacze z echa!!!

s
scyzoryksieotwiera

Po ile te tytuły?? (vide mail do jednego z kieleckich przedsiebiorcow) 

G
Gość
W dniu 31.01.2015 o 09:47, piotrek napisał:

Może zmieńcie nazwe na echosołowow bo codziennie tylko o nim piszecie a mało kogo to obchodzi

To po co czytasz Cebulaku?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3