Mieszane uczucia świętokrzyskich ósmoklasistów po egzaminie z matematyki. Część zadań była skomplikowana (WIDEO)

Paulina Baran
Paulina Baran

Wideo

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
Egzamin nie był wybitnie trudny, ale nie był też wyjątkowo łatwy - komentowali zgodnie świętokrzyscy ósmoklasiści, którzy w środę, 26 maja napisali egzamin z matematyki. Młodzież na rozwiązanie osiemnastu zadań miała 100 minut i większość do końca sprawdzała, czy aby na pewno wszystko dobrze policzyła.

Egzamin został przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej - bez zadań dotyczących dowodów geometrycznych, ograniczone wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii. Mimo tych "udogodnień" nie należał do najłatwiejszych.

- Zadanie, które mnie zmyliło dotyczyło prędkości, bo przyznam, że nie pamiętałem do końca wzorów na obliczenie trasy i prędkości - mówił chwilę po zakończeniu egzaminu Mikołaj, ósmoklasista z Zespołu Szkół Juliusza Verne'a w Kielcach. - Egzamin nie był ani wybitnie trudny, ale nie był też wyjątkowo łatwy - komentowali jego koledzy z klasy, Maksym i Jakub.

Co znalazło się w arkuszu egzaminu ósmoklasisty z matematyki?

Aby uzmysłowić sobie, z czym tak na prawdę musieli zmierzyć się ósmoklasiści, warto zobaczyć najlepiej punktowane zadania. Jedno z nich brzmiało następująco: "Adam mieszka w miejscowości Bocianowo, a jego kolega Bartek – w miejscowości Żabno. Adam umówił się z Bartkiem w Żabnie na godzinę 18:00. Wyjechał z Bocianowa na skuterze o godzinie 17:20. Średnia prędkość jazdy Adama była równa 25 kilometrów na godzinę. Na kwadratowej siatce Adam przedstawił schemat trasy, którą jechał. O której godzinie Adam dotarł na spotkanie z Bartkiem? Zapisz obliczenia". Inne polecenie brzmiało tak: "Ania chciała kupić 10 jednakowych puszek karmy dla psa, ale zabrakło jej 11 złotych. Kupiła 6 takich puszek karmy i zostało jej 3,40 złotych. Ile kosztuje jedna puszka karmy? Zapisz obliczenia".

Egzamin ósmoklasisty 2021 - Kiedy wyniki?

Prace z egzaminów ósmoklasisty zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Wyniki zostaną ogłoszone 2 lipca. Z kolei zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

W czwartek egzamin z języka obcego. Arkusze i odpowiedzi na echodnia.eu

W czwartek, 27 maja odbędzie się ostatni już egzamin - z języka obcego nowożytnego. Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, Marek Szymański poinformował nas, że aż 98 procent wszystkich zdających wybrało język angielski, 148 osób będzie zdawać język niemiecki, 12 osób podejmie się "starcia" z językiem rosyjskim, a na egzamin z języka francuskiego w tym roku nie zdecydował się nikt. Egzamin z języka obcego rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa 90 minut. Tradycyjnie, arkusze oraz odpowiedzi z egzaminów opublikujemy na echodnia.eu około godziny 13.

Egzaminy ósmoklasisty w reżimie sanitarnym

Na egzaminie ósmoklasisty obowiązuje ścisły reżim sanitarny. Oto niektóre z zasad, których trzeba przestrzegać w tym trudnym czasie pandemii:

  • Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu – bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19
  • Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy na przykład w poruszaniu się
  • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych,
  • Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą
  • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej1,5 metra) oraz mają zakryte usta i no (maseczką jedno-lub wielorazową)
  • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej
  • Ławki w sali egzaminacyjnej należy ustawić w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku.

WAŻNE:

Egzamin ósmoklasisty 2021 MATEMATYKA. Odpowiedzi i arkusz CKE testu 8-klasisty z matematyki w serwisie EDUKACJA
po zakończeniu egzaminu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie