Mieszkow Brześć - Vive Tauron Kielce 28:32 (14:12)

PK
W pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, białoruski Mieszkow Brześć przegrał z Vive Tauronem Kielce. Rewanż w sobotę, 26 marca, o godzinie 16 w Kielcach.

Mieszkow Brześć – Vive Tauron Kielce 28:32 (14:12)

Vive Tauron: Szmal (1-30 min, 7 obron), Sego (31-60 min, 5 obron) – Strek 3, Jachlewski – Jurecki 10, Chrapkowski 1, Bielecki 8 (4) – Zorman 4 – Lijewski 2, Buntić – Cupić 3 (2), Reichmann 1 – Aginagalde, Kus.

Mieszkow: Charapenka (1-28, 38-51 min, 4 obrony), Pesić (28-38 min, 3 obrony), Patocki (51-60 min, 0 obron) – Razgor 1 (1), Vukić – Kamyszyk, Atman 7 – Nikulenkow 3, Tiumiencew 2 – Kristopans 3, Szyłowicz 4 – Baranow 1 – Stojković 5 (2), Babiczew, Szumak 1.

Karne. Vive Tauron: 6/6. Mieszkow: 3/5 (Szmal obronił rzuty Stojkovicia i Razgora). Kary. Vive Tauron: 10 minut (Kus 6 – czerwona kartka 43 min, Jurecki 4). Mieszkow: 8 minut (Atman, Razgor, Szyłowicz, Babiczew po 2).

Sędziowali: S. Pichon, L. Reveret (Francja). Widzów: 4000.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 10:7, 10:8, 11:8, 11:9, 12:9, 12:12, 14:12 – 14:15, 15:15, 15:16, 16;16, 16:17, 19:17, 19:18, 20:18, 20:20, 21:20, 21:24, 22:24, 22:26, 23:26, 23:27, 24:27, 24:28, 25:28, 25:30, 27:30, 27:31, 28:3128:32.

Mistrzowie Polski zrobili duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Champions League. Wprawdzie gospodarze stawiali mocny opór przez ponad 40 minut, ale ostatnia faza meczu to już dominacja kielczan.

Trener Tałant Dujszebajew zdecydował się nie korzystać tym razem z Pawła Paczkowskiego i Mariusza Jurkiewicza, ten ostatni miał ostatnio drobny problem z kolanem i nie mógł normalnie trenować.

W pierwszej połowie goście mieli spore problemy, a wynikały one głównie z niedostatecznie sprawnej gry obrony. Zaskakiwały ją zarówno rzuty rosyjskiego rozgrywającego Pawła Atmana, jak i podania do obrotowego, byłego zawodnika zespołu z Kielc Rastko Stojkovicia. Serb zdobył w pierwszej części gry 5 bramek i wypracował dwa rzuty karne. Nieco lepiej wyglądał nasz atak, choć drużyna popełniała ciut za dużo strat w grze pozycyjnej. Po właśnie takich błędach i golu Atmana Mieszkow prowadził w 16 minucie 10:7. Na szczęście dobrze bronił Sławomir Szmal, który w końcówce tej połowy odbił między innymi dwa rzuty karne. Dzięki temu w 28 minucie, po golu Piotra Chrapkowskiego, był remis 12:12. Ale i tak do przerwy prowadzili mistrzowie Białorusi.

Po zmianie stron przez długą chwilę świetnie zafunkcjonowała kielecka obrona i pierwszego gola gospodarze zdobyli dopiero w 37 minucie (rzucił go inny były kielczanin, Dmitrij Nikulenkow). Świetnie w kieleckim zespole grali lewi rozgrywający, Michał Jurecki w całym meczu zdobył 10 bramek na 13 prób, a Karol Bielecki 8 na 10.

Losy spotkania zaczęły się przeważać na naszą stronę około kwadrans przed końcem spotkania. Białorusini zaczęli wyraźnie opadać z sił, skuteczny w pierwszej połowie Stojković był uważniej kryty i w drugiej połowie nie trafił już ani raz. W naszym zespole bardzo dobry okres miał Uros Zorman, który jak zwykle rozdzielał kolegom piłki, ale i sam skończył cztery indywidualne akcje. Po golu Słoweńca w 50 minucie zespół z Kielc wygrywał 24:21., a cztery minuty później, znów po golu Zormana, 26:22. Końcówkę spotkania kielczanie rozegrali spokojnie, dzięki czemu przywiozą do Kielc czterobramkowy zapas.

Zobacz zapis relacji na żywo:

KONIEC MECZU

28:32 - I jeszcze Reichmann sekundę przed końcem.

28:31 - Shylovich.

27:31 - Ósme trafienie Bieleckiego. Tym razem z karnego.

Rzut karny dla Vive wywalczył Zorman.

27:30 - Sporo miejsca miał Atman.

26:30 - Shylovich.

25:30 - Ależ trafienie Jureckiego! Dziesiąte dzisiaj.

25:29 - Potężny rzut Jureckiego.

25:28 - Znów skuteczny Tioumentsev

24:28 - Szybka bramka Vive. Jurecki.

24:27 - Szybka odpowiedź gospodarzy. Tioumentsev.

23:27 - Zorman.

55 minuta

53'46" - Czas dla Vive.

23:26 - Atman trafia po raz szósty.

52'58" - Czas dla Brześcia.

22:26 - Zorman.

Mylą się w ataku gospodarze. Za wysokie podanie do Kristopansa, który mierzy... 2 metry 134 centymetrów.

22:25 - Siódme dziś trafienie Bieleckiego.

A w kieleckiej bramce dobra interwencja Sego.

Patotski w bramce gości. Skuteczny.

22:24 - Babichev.

21:24 - Zorman podwyższa prowadzenie.

50 minuta

Atman obroniony.

48'44"- Czas dla Brześcia.

21:23 - Szóste trafienie dziś Bieleckiego. Z dystansu.

17'50" - 2 minuty kary dla Michała Jureckiego. Za faul na Stojkoviciu.

Strata kielczan w ataku.

Skutecznie w bramce Sego przy rzucie Shylovicha.

21:22 - Kontra Vive. Cupić.

21:21 - Zorman wyrównuje.

Skutecznie w bramce Mieszkowa Charapenko.

45 minuta

21:20 - Kristopans trafia po raz trzeci.

20:20 - Atman zatrzymany, kontra Vive i Jurecki wyrównuje.

42'30" - Trzecia dwuminutowa kara dla Mateusza Kusa. Za faul na Kristopansie. Resztę spotkania kielecki zawodnik obejrzy z trybun.

20:19 - Potężny rzut Bieleckiego.

20:18 - Jak Kristopans to zmieścił?

19:18 - Bielecki z karnego w drugie tempo.

Rzut karny dla Vive.

19:17 - Shylovich wykorzystał gapiostwo kieleckiej obrony.

Strata Lijewskiego.

40 minuta

18:17 - Nikulenkau pokonuje Sego rzutem z podłoża.

17:17 - Atman szybko odpowiada. Rosjanin jeszcze ucierpiał przy tym rzucie.

16:17 - Jurecki.

16:16 - Shylovich pokonuje Sego, który stanął w kieleckiej bramce w drugiej połowie.

15:16 - Strlek z ostyrego kąta.

15:15 - Nikulenkau wyrównuje.

Teraz skuteczna interwencja Pesicia przy rzucie Cupica.

14:15 - Kolejne trafienie Jureckiego. Świetny początek drugiej połowy kapitana Vive.

34'12" - 2 minuty kary dla Sierheia Shylovicha. Za faul na Jureckim.

35 minuta

Faul w ataku gospodarzy.

14:14 - Piękna bramka Jureckiego i znów mamy remis.

14:13 - Bielecki.

Aguinagalde obroniony, ale piłka dla Vive.

31'17" - 2 minuty kary dla Pavela Atmana.

Skutecznie w obronie kielczanie.

Wracamy do gry. Atakuje Brześć.

II POŁOWA

PRZERWA

KONIEC I POŁOWY

14:12 - Stojković tym razem pewnie z karnego.

Strata kielczan w ataku, kontra gospodarzy i... karny dla Brześcia.

13:12 - Mają kielczanie problem z zatrzymaniem swojego byłego kołowego. Kolejna bramka Stojkovicia.

Przechwyt Jachlewskiego, ale nie ma kontry Vive. Jurecki zablokowany.

12:12 - Świetna interwencja Szmala i Chrapkowski wyrównuje.

Buntić trafia w słupek.

Kontra Mieszkowa, ale mylą się Białorusini.

Szmal broni rzut Razgora z karnego.

Rzut karny dla Brześcia znów wywalczył Stojković.

25 minuta

12:11 - Bielecki pewnie z karnego.

Kolejny rzut karny dla Vive.

12:10 - Jurecki.

22'21" - Czas dla Vive.

12:9 - Atman.

11:9 - Cupić z karnego w drugie tempo pokonuje Pesicia.

Buntić wywalczył rzut karny dla kielczan.

11:8 - Razgor z karnego pokonuje Szmala.

19'48" - 2 minuty kary dla Mateusza Kusa. Już druga kara dzisiaj. I rzut karny dla gospodarzy

20 minuta

Kolejny błąd kielczan, strata w ataku i gospodarze przy piłce.

Upomnienie dla Baranau za faul na Kusie.

Ale tym razem Szmal broni rzut Stojkovicia z karnego.

Atman wywalczył rzut karny dla Brześcia.

10:8 - Bielecki z dystansu.

10:7 - Atman trafia po raz trzeci.

Faul w ataku kielczan i bramka nieuznana.

Kontra gospodarzy, ale Atman obija słupek.

Lijewski tym razem obroniony, ale piłka dla Vive.

15 minuta

9:7 - Stojković pewnie egzekwuje rzut karny.

Rzut karny dla Brześcia wywalczył duet Kristopans - Stojković.

8:7 - Lijewski indywidualnie.

8:6 - Kolejna świetna akcja Atmana.

7:6 - Jurecki.

7:5 - Zaspała kielecka obrona. Stojković.

6:5 - Cupić z karnego.

10'30" - 2 minuty kary dla Mateusza Kusa.

6:4 - Atman po indywidualnej akcji.

Lijewski obroniony.

Sygnalizacja gry pasywnej i Nikulenkau rzuca obok bramki.

10 minuta

8'29" - 2 minuty kary dla Simona Razgora.

5:4 - Pierwsze prowadzenie gospodarzy. Atman.

4:4 - Nikulenkau.

6'30" - 2 minuty kary dla Michała Jureckiego.

3:4 - Indywidualna akcja Lijewskiego.

3:3 - Cios za cios. Ze skrzydła Baranov.

2:3 - Podanie Jureckiego i ze skrzydła trafia Strlek.

Lijewski ucierpiał w starciu z Razgorem.

2:2 - Kristopans wyrównuje.

5 minuta

1:2 - Strlek z kontry, którą zaczął Lijewski.

1:1 - Stojković wyrównuje.

1:0 – Jurecki otwiera wynik spotkania.

I POŁOWA

Spotkanie sędziują Stevann Pichon i Laurent Reveret z Francji. Delegatem jest Viktor Konopliastyi z Ukrainy.

Składy obu drużyn.

Witamy Państwa w relacji z meczu 1/8 Ligi Mistrzów, w którym Mieszkow Brześć podejmuje Vive Tauron Kielce.

Relacja live rozpocznie się od godziny 17.