Miłek na topie. Młodzi bilardziści z Wiślicy w świętokrzyskiej elicie

Adam Ligiecki
Młodzi bilardziści Miłka Wiślica zajęli czołowe miejsca w tegorocznej 11. edycji ligi wojewódzkiej. Przemysław Domagała
Wspaniały prezent pod choinkę sprawili sobie bilardziści UKS Miłek Wiślica. W zakończonym właśnie sezonie wojewódzkiej ligi młodzieżowej zajęli miejsca na podium, są też pierwsi w rankingu klubowym.

Była to 11. edycja bilardowych zmagań młodych zawodników zrzeszonych w szkolnych sekcjach, organizowanych przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe. Startowało ponad 100 zawodniczek i zawodników z jedenastu klubów.

W turnieju finałowym Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej 2017, rozgrywanym w odmianę 8 bil, pierwsze miejsce w grupie młodszej dziewcząt zajęła Dominika Pawełczyk (Miłek Wiślica). To był dla niej bardzo udany sezon - aż cztery razy stawała na najwyższym stopniu podium. Druga była Patrycja Siemieniec z Miłka, drugi wśród chłopców - Szymon Ignacak (Miłek).

W kategorii juniorek triumfowała Gabriela Siemieniec z Miłka Wiślica. W rywalizacji juniorów - dublet dla Miłka: Dawid Kuźniakowski pokonał w finale kolegę klubowego Huberta Sagana.

W klasyfikacji generalnej klubów pierwszy jest UKS Miłek Wiślica - 258 punktów. Kolejne miejsca zajęli UKS Przyłogi - 215 i ULKS Orły Bodzentyn - 212 punktów.

Tytuł Mistrza Ligi Młodzieżowej 2017 dla Miłka zdobyli: Dominika Pawełczyk (młodziczki), Dawid Kuźniakowski (juniorzy). Opiekunami młodych wiślickich bilardzistów są Szczepan Sekuła i Przemysław Domagała.