Miłek Wiślica bryluje w lidze bilardowej

Adam Ligiecki
Bilardziści Miłka Wiślica zajęli pierwsze miejsce w 10. edycji Świętokrzyskiej Ligi Bilardowej. Przemysław Domagała
Zakończyła się jubileuszowa 10. edycja Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy klubu UKS Miłek Wiślica, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli pierwsze miejsce, plasując się także na podium w rankingach indywidualnych.

Turniej finałowy - rozgrywany tradycjnie w odmianę 8 bil - odbył się w Kieleckim Centrum Bilardowym. W grupie młodszej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Dominika Pawełczyk z Miłka, zaś siostry - Patrycja i Gabriela Siemieniec podzieliły trzecią lokatę. Druga w kategorii juniorek była Wiktoria Kasperczyk, a Szymon Ignacak i Wiktor Jędrusiak zajęli ex aequo trzecie miejsce w grupie młodszej chłopców. Ponadto Daid Kuźniakowski, junior wiślickiego klubu, uplasował się na trzeciej pozycji w swojej kategorii wiekowej.

Tytuł mistrza Ligi Młodzieżowej 2016 zdobyła Patrycja Siemieniec, co daje jej prawo startu w tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów. W drużynowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Miłek Wiślica - 164 punkty, wyprzedzając Orły Bodzentyn (161) i UKS Przyłogi (154 punkty).