MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego spotkał się z rektorami i studentami świętokrzyskich uczelni. Zobacz zdjęcia

Julia Warych
Julia Warych
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek spotkał się z rektorami i studentami świętokrzyskich uczelni. Odbył się także briefing prasowy z udziałem ministra i profesora Stanisława Głuszka, rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek spotkał się z rektorami i studentami świętokrzyskich uczelni. Odbył się także briefing prasowy z udziałem ministra i profesora Stanisława Głuszka, rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Więcej na kolejnych zdjęciach. archiwum
W środę, 19 czerwca odbyło się święto Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W ramach spotkania podsumowano 50 lat działania tej uczelni. Gościem honorowym był minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek, który po wydarzeniu spotkał się ze studentami i władzami kieleckich uczelni. Zobacz zdjęcia.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego spotkał się ze studentami kieleckich uczelni

W środę, 19 czerwca Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach obchodził swoje święto. W ramach niego odbył się także briefing prasowy z udziałem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Dariusza Wieczorka i profesora Stanisława Głuszka, rektora uniwersytetu. Święto uczelni relacjonowaliśmy na bieżąco.

Minister spotkał się z też rektorami uczelni oraz ze studentami uczelni z regionu.

Zobacz zdjęcia ze spotkania na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach:

Spotkanie ze studentami rozpoczęła Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów, Izabela Oleś wraz z Przewodniczącą Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, Sylwią Nawrot.

Dariusz Wieczorek uroczyście przywitał zebranych na sali studentów świętokrzyskich szkół wyższych i przedstawił dalsze plany Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego:

- Cieszę się, że was widzę, chociaż wiem, że teraz studenci mają trudny okres podczas sesji. Na spotkaniu z rektorami mówiliśmy o tym ,że musimy dbać o studentów i ich sprawy socjalne. Chcemy, aby studenci w całej Polsce mieli równe szanse oraz dostęp do szkolnictwa wyższego. Razem z Ministerstwem będziemy wdrażać budowę akademików, ponieważ są one kluczową sprawą w życiu studenta. Drugą rzeczą są stypendia, chcemy dać większe możliwości dla rektorów uczelni, w kwestii przyznawania stypendiów, nie tylko naukowych i socjalnych, ale także tych za różne inne działalności społeczne. Dodatkowo regulacja stypendiów dla doktorantów. Chcemy również wdrożyć to, aby Ci, którzy wiążą swoją przyszłość oraz karierę z nauką mogli zostać na uczelni i status doktoranta rozwijać. Chcemy postawić na jakość nauczania i również jako środowisko studenckie wzajemnie się informować. Z przerażeniem patrzyłem na dane wyborów do samorządów studenckich, gdzie frekwencja wynosi 1-2 procent studentów, gdzie przewodniczący, bądź przewodnicząca ma ogromne kompetencje ustawowe, oni reprezentują studentów przed władzami uczelni - mówił minister nauki i szkolnictwa wyższego, Dariusz Wieczorek.

Zebrani studenci zadawali pytania zarówno ministrowi, jak i rektorowi Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zobacz zdjęcia ze spotkania na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie