Minister sportu Anna Krupka: Mam nadzieję, że to początek ważnych imprez pięściarskich w naszym kraju [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Minister sportu Anna Krupka podczas poniedziałkowych walk w Hali Legionów w Kielcach. Fot. Dorota Kułaga
Poniedziałkowe walki na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Hali Legionów w Kielcach ogląda między innymi minister sportu Anna Krupka.

-Mam nadzieję, że Młodzieżowe Mistrzostwa Świata to dopiero początek ważnych imprez w naszym kraju. Rozmawiałam, także o tym, z Umarem Kremlevem, prezydentem Światowej Organizacji Boksu Olimpijskiego. Rozważa on organizację w Polsce Mistrzostw Świata w boksie w kategorii seniorów. To bardzo dobra informacja. Oczywiście, będziemy podejmowali starania, aby impreza tej rangi odbyła się w Polsce. Trzymamy kciuki za wszystkie pięściarki i pięściarzy, którzy rywalizują w Hali Legionów w Kielcach. Szczególnie gorąco kibicujemy reprezentantom Polski - powiedziała nam w poniedziałek minister sportu Anna Krupka.

Przypomniała też, że Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wsparło organizację imprezy kwotą 800 tysięcy złotych. Premier Mateusz Morawiecki z rezerwy ogólnej przekazał 500 tysięcy złotych. - Mistrzostwa to doskonała promocja polskiego sportu, boksu, Kielc i Ziemi Świętokrzyskiej. Odbywają się w czasie pandemii koronawirusa. Mam nadzieję, że nasze miasto będzie miejscem, w którym rozpoczęła się niejedna światowa kariera pięściarska - dodała minister sportu Anna Krupka.

Zwróciła uwagę na bardzo dobrą postawę naszych zawodniczek rywalizujących w Hali Legionów. W poniedziałek awans do półfinału po świetnej walce zapewniła sobie Karolina Ampulska. Wcześniej medale zapewniły sobie Oliwia Toborek, Natalia Kuczewska oraz Martyna Jancelewicz.

-To bardzo ważna impreza. Po raz pierwszy w 100-letniej historii polskiego boksu w naszym kraju odbywają się mistrzostwa świata. Trzymamy kciuki za uczestników tych zawodów, a łącznie w imprezie bierze udział ponad 400 zawodników, którzy przyjechali ze sztabami szkoleniowymi. Jest to impreza najwyższej rangi. Cieszę się, że odbywa się w Kielcach, które mają znakomite tradycje pięściarskie. Wystarczy wymienić Leszka Drogosza, trzykrotnego mistrza Europy, brązowego medalisty igrzysk olimpijskich - powiedziała minister Anna Krupka. \

Wideo

Dodaj ogłoszenie