Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie na Chańczy. Wygrali strażacy z Buska przed Kielcami i Pińczowem

Michał Nosal
Tegoroczną edycję zawodów zwyciężyła drużyna strażaków z Buska
Tegoroczną edycję zawodów zwyciężyła drużyna strażaków z Buska policja
Na zalewie w Chańczy odbyła się w sobotę 20 już edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie.

Konkurowało 57 drużyn ze straży pożarnej, policji, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Konkurencjami były wyścig równoległy na łodziach, wyścig drużynowy na łodzi motorowej, wiosłowanie łodzią na dystansie 100 metrów, wyścig na pontonie z pagajami, reanimacja na fantomie oraz rzut rzutką do celu – wyliczała młodszy aspirant Joanna Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju. Drugie strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Kielcach, zaś trzecie strażacy z Pińczowa. Nieetatowy zespół wodny świętokrzyskiej policji w ostatecznej klasyfikacji zajął 13 miejsce.

Zawodom towarzyszył festyn będący elementem kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Były gry, zabawy, pokazy policyjnego sprzętu.