Mistrzostwa Europy: Nat i Knudsen bez bramek

PK
Dwaj zawodnicy Vive Targi Kielce reprezentujący inne barwy niż polskie na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych, w drugiej kolejce spotkań nie mieli się czym pochwalić. Witalij Nat nie zdobył gola dla Ukrainy, a Henrik Knudsen dla Danii.

W meczu Ukraina - Chorwacja (25:28) lewoskrzydłowy Witalij Nat grał przez całe 60 minut. Oddał trzy rzuty, ale wszystkie były nieskuteczne - "Witek" przestrzelił karnego, szybki atak i rzucił nieskutecznie z 9. metra. Ukraińcy mają jeszcze szanse na awans, ale w ostatnim meczu muszą pokonać Norwegów.

O awans są już spokojni Duńczycy, którzy pokonali Serbów 28:23. Drużyna trenera Ulrika Wilbeka, jako jedyna w grupie B, ma na koncie komplet dwóch zwycięstw. W spotkaniu z Serbią rozgrywający kieleckiego klubu Henrik Knudsen grał przez ponad 12 minut, ale niczym nie wpisał się do statystyk.