Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. 2 gole i bardzo dobry mecz Wolffa. Niemcy na 5. miejscu. Słowenia bez medalu

AP/East News/Polska Press
W meczu o 5. miejsce mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, Niemcy wygrały z Portugalią. Bardzo dobry mecz w niemieckiej bramce rozegrał Andreas Wolff z PGE VIVE Kielce, który oprócz obron zapisał się również dwoma zdobytymi golami. Bez medalu pozostała Słowenia Blaża Janca, która przegrała mecz o 3. miejsce z Norwegią.

Mecz o 5. miejsce. Niemcy - Portugalia 29:27 (14:13)

Andreas Wolff (Niemcy), 11 obron/33 rzuty = 33 % (karne 1/2), 2 gole/2 rzuty, czas gry: 43:04.
Tobias Reichmann (Niemcy), 1/2 (karne 1/1), czas gry: 26:38.

Mecz o 3. miejsce. Słowenia - Norwegia 20:28 (9:12)

Słoweńcy od pierwszych minut mieli ogromne problemy z pokonaniem bramkarza Norwegów, Torbjoerna Bergeruda, który bronił w tym spotkaniu z 44-procentową skuteczność. Gdy procent obron norweskiego golkipera tuż po przerwie przekroczył 50 procent, jego drużyna zbudowała taką przewagę (11:18 w 41 minucie), że już do końca spotkania jego wynika mogła spokojnie kontrolować wynik.

Blaż Janc (Słowenia), 3/6, 3 asysty, 1 wypracowany karny, 1 przechwyt, 1x2 minuty, czas gry: 58:50.
Dean Bombac (Słowenia), 5/6, 5 asyst, 2 wypracowane karne, 3 straty, czas gry: 45:28.

W jutrzejszym finale, o godzinie 16.30, Hiszpania zagra z Chorwacją Transmisja na TVP Sport. Link do transmisji interentowej TUTAJ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Chorwacja w finale po dwóch dogrywkach! Emocje w końcówce półfinału Hiszpania - Słowenia
Igor Karacić z PGE VIE Kielce w najlepszej siódemce drugiej rundy mistrzostw Europy
Daniel Dujszebajew z PGE VIVE Kielce nie zagra w półfinale mistrzostw Europy
Czterech graczy PGE VIVE Kielce nominowanych do Drużyny Gwiazd mistrzostw Europy
PGE VIVE Kielce z rekordem na mistrzostwach Europy. Połowa zawodników dotarła do półfinałów
Lijewski, Kus, Tomczak, Strząbała w jednej drużynie?