Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. 7 asyst Kulesza. Wygrane Białorusi i Hiszpanii. Gol Karačicia dał Chorwacji wygraną nad Niemcami

East News/Polska Press
W pierwszym sobotnim meczu na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych, w grupie I Białoruś wygrała z Czechami. Gole dla Białorusinów zdobywali Artiom Karaliok i Władysław Kulesz z PGE VIVE Kielce. Ten drugi miał aż 7 asyst. Dzięki wygranej Białorusini opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Kolejny mecz wygrała niepokonana dotąd w turnieju Hiszpania. Zawodnicy PGE VIVE w spotkaniu z Austrią zdobyli w sumie 5 bramek. Znakomite widowisko stworzyły Chorwacja i Niemcy. Wygrali Chorwaci 25:24, dzięki bramce Igora Karačicia z PGE VIVE oraz obronie Marina Šego, byłego bramkarza kieleckiego klubu, w ostatnich sekundach. Karačić został uznany za najlepszego zawodnika meczu, a Niemcy stracili szanse na awans do półfinału.

Władysław Kulesz (Białoruś), 3/6, 7 asyst, 2 wypracowane karne, 3 straty, czas gry: 44:28.
Artiom Karaliok (Białoruś), 1 asysta, 2 bloki, 5/7, czas gry: 48:28.
Dmitrij Nikulenkow (Białoruś), 5/7, 5 asyst, 2 straty, 1x2 min, czas gry: 27:40.

ZOBACZ>>> 2 gole Blaża Janca, 3 jego następcy w PGE VIVE. 10 asyst Bombaca

Hiszpania - Austria 30:26 (17:16)

Angel Fernandez (Hiszpania), 3/4, 1 strata, czas gry: 36:40.
Julen Aginagalde (Hiszpania), 0/2, czas gry: 6:56.
Alex Dujszebajew (Hiszpania), 2/5, 4 asysty, 1 przechwyt, czas gry: 26:26
Daniel Dujszebajew (Hiszpania), czas gry: 0:00.

Chorwacja - Niemcy 25:24 (11:14)

Mecz był świetnym widowiskiem. Niemal cały czas prowadzili Niemcy, w bramce których bardzo dobrze spisywał się Andreas Wolff z PGE VIVE Kielce. W 18 minucie jego drużyna prowadziła 8:5, w 28 - 13:8. W tym czasie Andi obronił między innymi dwa rzuty karne, w tym jednego wykonywanego przez jego klubowego kolegę, Igora Karačicia.

W drugiej połowie Chorwaci zaczęli zmniejszać straty. W 48 minucie doprowadzili do remisu 22:22 i mieli aż pięć piłek, aby wyjść na prowadzenie. Popełnili jednak dwa błędy techniczne, a trzy rzuty, w tym jeden Karačicia obronił Wolff. Przy remisie 24:24, półtorej minuty przed końcem Karačić pokonał niemieckiego bramkarza. Niemcy już do końca atakowali i kilka sekund przed końcem do remisu mógł doprowadzić obrotowy Jannick Kohlbacher, ale pojedynek z nim wygrał słabo wcześniej broniący były golkiper klubu z Kielc, Marin Šego.

Niemcy stracili szanse na awans do półfinałów, zagrają w nich Hiszpanie i Chorwaci.

Igor Karačić (Chorwacja), 7/12, 4 asysty, 1 wypracowany karny, 1 strata, czas gry: 34:08 - uznany za najlepszego zawodnika meczu.
Żeljko Musa (Chorwacja), 1x2 minuty, czas gry: 22:00.
Marko Mamić (Chorwacja), 0/2, 3 asysty, 1 wypracowany karny, 1 blok, czas gry: 18:30.
Luka Cindrić (Chorwacja), 3/6, 3 asysty, 1 wypracowany karny, 3 straty, czas gry: 35:59.
Marin Šego (Chorwacja), 4 obrony/25 = 16 %, czas gry: 45:27
Andreas Wolff (Niemcy), 13/38 (karne 2/4), 1 strata, czas gry: 54:18.
Tobias Reichmann (Niemcy), 4/4 (karne 4/4), czas gry: 0:29.

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA