Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Fatalna diagnoza. Wychowanek Vive Kielce Barłomiej Bis zerwał więzadła krzyżowe w kolanie

Bartłomiej Bis (pierwszy z lewej) podczas meczu z Niemcami na mistrzostwach Europy zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i będzie pauzował przez kilka miesięcy. Grzegorz Trzpil/ZPRP
Reprezentant Polski w piłce ręcznej, wychowanek Vive Kielce, a obecnie obrotowy Górnika Zabrze, Bartłomiej Bis w meczu z Niemcami podczas rozgrywanych na Słowacji i Węgrzech mistrzostw Europy zerwał krzyżowe więzadła kolanowe. Będzie pauzował przez co najmniej pół roku.

W 11 minucie ostatniego meczu Polaków w pierwszej fazie turnieju, z Niemcami, wychowanek Vive Kielce, który od 2019 roku gra w Górniku Zabrze, w grze obronnej starł się z jednym z rywali. Za faul Bartłomiej Bis dostał dwie minuty kary, ale co gorsza odniósł kontuzję kolana. Diagnoza okazała się fatalna - 24 latek zerwał więzadła krzyżowe, czeka go zabieg i co najmniej półroczna rehabilitacja.

Polacy przegrali mecz z Niemcami 23:30. W czwartek, 20 stycznia, rozpoczynają drugą rundę spotkaniem z Norwegią (godz. 20.30).