Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Szczęśliwa wygrana Chorwatów. Hiszpanie wygrali "kielecki" mecz i są w 1/2. Niemcy rozbili Austrię

W poniedziałek, 20 stycznia, na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych swoje mecze rozgrywa grupa I. Ciekawie zapowiadał się mecz Hiszpania - Białoruś, w którym zagrało pięciu zawodników PGE VIVE Kielce. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli Hiszpanie i zapewnili sobie miejsce w półfinale. W pierwszym meczu Chorwacja szczęśliwie wygrała z Czechami, a w ostatnim Niemcy rozbili Austrię.

Gdzie oglądać mecze mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych - LINKI DO TRANSMISJI

GRUPA I
Chorwacja - Czechy 22:21 (11:9)

Lino Cervar, trener Chorwatów, którzy są już pewni awansu do półfinału, oszczędzał czołowych zawodników: nie zagrali Igor Karacić z PGE VIVE Kielce, Marin Sego, Luka Cindrić, Żeljko Musa, a Domagoj Duvnjak wyszedł tylko do jednego karnego. Drużyna z Bałkanów prowadziła niemal przez cały mecz, ale 35 sekund przed końcem Czesi doprowadzili do remisu 21:21. Zwycięskiego gola zdobył 3 sekundy przed końcem Luka Stepancić.

Marko Mamić (Chorwacja), 5/10, 3 asysty, 1 przechwyt, 2 bloki, 3 straty, 1x2 minuty, czas gry: 49:13.

Białoruś - Hiszpania 28:37 (16:17)

W meczu zagrała rekordowa na tych mistrzostwach liczba zawodników PGE VIVE Kielce - pięciu. Hiszpanom do zapewnienia sobie miejsca w półfinale wystarczał remis, Białorusini, aby przedłużyć swoje szanse na jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc, musieli wygrać. Pierwsza połowa była wyrównana, prowadzący zmieniał się kilka razy. Druga część gry to już wyraźna przewaga Hiszpanów.

Najlepszym strzelcem Hiszpanii był Angel Fernandez z PGE VIVE. Lewoskrzydłowy mistrzów Polski zdobył 7 bramek, bez pomyłki. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Alex Dujszebajew. W drużynie Białorusi drugim strzelcem był Władysław Kulesz (6/7). Artiom Karaliok już w 24 minucie uzbierał dwie kary dwuminutowe, a po trzeciej w 43 minucie musiał opuścić boisko. Aż 8 asyst miał w tym spotkaniu były playmaker zespołu z Kielc, Dmitrij Nikulenkow.

Władysław Kulesz (Białoruś), 6/7, 2 asysty, 2 straty, czas gry: 39:01.
Artiom Karaliok (Białoruś), 3/3, 1 wypracowany karny, 1 blok, 1 strata, 3x2 minuty (czerwona kartka w 43 min, czas gry: 39:13.
Dmitrij Nikulenkow (Białoruś), 1/3, 8 asyst, 3 wypracowane karne, 1 strata, czas gry: 21:24.
Angel Fernandez (Hiszpania), 7/7, czas gry: 38:57.
Alex Dujszebajew (Hiszpania), 5/6, 2 asysty, 1 wypracowany karny, 1 przechwyt, 1x2 minuty, czas gry: 22:29.
Julen Aginagalde (Hiszpania), 1/1, 3 asysty, 3 wypracowane karne, 1 strata, czas gry: 20:34.
Daniel Dujszebajew (Hiszpania), poza składem.

Austria - Niemcy 22:34 (13:16)

Obie drużyny w poprzedniej kolejce straciły szanse na awans do półfinału. Bramkarz PGE VIVE Andreas Wolff bronił przez pierwszych 18 minut meczu i został zmieniony przez Johannesa Bittera, który spisał się znakomicie - miał 54 procent skuteczności (15/28).

Andreas Wolff (Niemcy), 2/11 = 18 %, czas gry: 18:14.
Tobias Reichmann (Niemcy), 5/5 (karne 5/5), czas gry: 0:47.

ZOBACZ>>> PGE VIVE Kielce sprzedaje dla Hani Halę Legionów!

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA