Mistrzostwa Europy: Witalij Nat wraca do Kielc

PK
Reprezentacja Ukrainy odpadła z mistrzostw Europy w piłce ręcznej, zajmując z kompletem porażek czwarte miejsce w grupie A. W ostatnim meczu przegrała z Norwegią 29:31.

Witalij Nat, lewoskrzydłowy Vive Targi Kielce, zdobył w tym meczu jedną bramkę, oddając dwa rzuty. Nie wykorzystał szybkiego ataku, a gola zdobył rzutem z 9 metra.

W całych mistrzostwach popularny Witek był najdłużej przebywającym na boisku graczem Ukrainy - zagrał dwa pełne mecze i blisko 54 minuty trzeciego. Zdobył 4 bramki, mając 44-procentową skuteczność. Teraz Nat wróci do Kielc i dołączy do przygotowującej się do wznowienia rozgrywek ligowych drużyny Vive Targi.

W meczu grupy B Islandia - Dania, gładko wygranym przez Islandczyków 27:22, zagrał środkowy rozgrywający Vive Targi Henrik Knudsen. Przebywał na boisku tylko przez 3 minuty i 52 sekundy, oddając jeden nieskuteczny rzut.

Wyniki. Grupa A: Chorwacja - Rosja 30:28 (17:16), Norwegia - Ukraina 31:29 (14:16).

1. Chorwacja 3 6 83:76
2. Norwegia 3 4 82:78
3. Rosja 3 2 89:91

4. Ukraina 3 0 87:96

Grupa B. Islandia - Dania 27:22 (15:13), Austria - Serbia 37:31 (15:18).

1. Islandia 3 4 93:88
2. Dania 3 4 83:79
3. Austria 3 3 103:101