Zamknij

Echo Dnia

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Weteranów w nocnym biegu orientację w Antoniowie koło Szydłowca (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Antoniów - wieś na pograniczu województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego w sobotni wieczór 8 maja była areną Mistrzostw Polski i Mistrzostwa Polski

Włodzimierz Łyżwa

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/91] Następne

Mistrzostwa Polski w nocnym biegu na orientację w Antoniowie koło Szydłowca (ZDJĘCIA)

Antoniów - wieś na pograniczu województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego w sobotni wieczór 8 maja była areną Mistrzostw Polski i Mistrzostwa Polski Weteranów w nocnych biegach na orientację.

Na terenie leśniczówki Antoniów pojawiło się kilkadziesiąt samochodów i około 500 biegaczy z całej Polski, którzy wzięli udział w tych fantastycznych zawodach.
Start do mistrzostw Polski nastąpił na terenie rezerwatu przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem. Meta była na terenie leśniczówki Antoniów.
Mistrzostwa rozegrano w 25 kategoriach wiekowych osobno dla kobiet i mężczyzn na różnych dystansach od 1900 metrów do prawie ośmiu kilometrów. Start pierwszej grupy nastąpił o godzinie 20.40, ostatniej o 21. Ostatni zawodnik na mecie zameldował się kilka minut po 23.
Organizatorem zawodów było Ursynowsko – Natolińskie Towarzystwo Sportowe na czele z Jackiem Morawskim, kierownikiem zawodów. Sztab ludzi pracował na organizację zawodów, a była ona wzorowa.
Mistrzem Polski Elity do lat 21 został Michał Olejnik z Grunwaldu Poznań, który trasę około 8 kilometrów pokonał w czasie blisko 54 minut.
Najstarszym uczestnikiem mistrzostw był 82 letni Kazimierz Dura ze Śląska Wrocław, który trasę 1900 metrów pokonał w czasie 61 minut i dwóch sekund.
W niedzielę, 9 maja na tych samych trasach rozegrane zostaną biegi średniodystansowe. Start i meta o godzinie 11 na terenie rezerwatu przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z NOCNYCH MISTRZOSTW POLSKI>>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy