Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. Mamy 11 medali (zdjęcia)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Kolejny medalowy start zanotowali reprezentanci klubu Black & White Ostrowiec. Od prawej Jakub Szczerba, Kaja Wojciechowska, Żaneta Balsewicz, Magdalena Omarska i trener Grzegorz Kępa. Dawid Łukasik
Dobry występ naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w kulturystyce i fitness. Na podium stawali reprezentanci klubów z Ostrowca, Starachowic i Buska-Zdroju
Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness

Bardzo dobrą obsadę miały XXXVIII Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, które w sobotę i niedzielę odbyły się w Targach Kielce. W mocnej stawce rywali dobrze spisali się reprezentanci Kielecczyzny, którzy wywalczyli medali. Imprezie patronowało "Echo Dnia".

ZOBACZ więcej zdjęć z XXXVIII Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness w Targach Kielce

W Kielcach zawodnicy walczyli nie tylko o medale mistrzostw Polski. Impreza ta była również kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata w kulturystyce i fitness.

DRUDZY W POLSCE

Mocną reprezentacje na tych zawodach miały kluby z województwa świętokrzyskiego. 31 osób wystawił Black & White Ostrowiec Świętokrzyski, 9 Wiking Starachowice, 3 Bodymaniak Busko-Zdrój i 1 Tęcza Społem Kielce. Z ostrowieckich zawodników medale zdobyli: Paula Banot - złoty w bikini fitness powyżej 169 centymetrów, Małgorzata Mączyńska - srebrny w tej kategorii. W grupie do 169 centymetrów pierwsza była Żaneta Szlęzak, druga Marta Ceglarska. W fitness gimnastycznym zwyciężyła Żaneta Balsewicz, ponadto w parach drugą pozycję wywalczyli Jakub Szczerba i Kaja Wojciechowska. Trzecie miejsce w męskiej sylwetce zajął Tobiasz Rusek. - Jestem zadowolony z występy. Mamy siedem medali i drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, za Olimpem Zabrze - mówił Grzegorz Kępa, trener Black & White.

ŻONA TEŻ KIBICOWAŁA

Z grona dziewięciu osób Wikinga Starachowice złotego medalu sprzed roku bronił Wojciech Pieczaba. Tym razem wy"srebro" w konkurencji kulturystyka ekstremalna do 100 kilogramów. Ponadto Karol Kasprzyk zdobył "złoto" w kulturystyce klasycznej do 175 centymetrów, a Kaja Rybicka sięgnęła po brązowy medal w fitness sylwetkowym do 163 centymetrów.

Swoja obecność na tej imprezie zaznaczył również Bodymaniak Busko-Zdrój. - Przygotowania zacząłem w styczniu, końcówka była ciężka. Dwa tygodnie temu wygrałem ogólnopolskie zawody o Puchar Śląska, teraz forma jest jeszcze wyższa - mówił Artur Grzesiak, który ponad 20 lat trenuje kulturystykę. Na tych zawodach zdobył srebrny medal w kulturystyce do 80 kilogramów. Gorąco kibicowała mu żona Justyna.

Mistrzostwa były dobrze zorganizowane, frekwencja również dopisała. Rywalizowało w nich blisko 300 zawodniczek i zawodników z całego kraju.