Mistrzostwa Polski w triathlonie - Szymanowski przed Jaskółką

/dor/
Przemysław Szymanowski (z prawej) zdobył w Górznie wicemistrzostwo Polski w triathlonie. Pokonał między innymi Marka Jaskółkę (z lewej), olimpijczyka z Londynu. archiwum prywatne
W Górznie odbyły się mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim. Srebrny medal wywalczył pochodzący z powiatu koneckiego Przemysław Szymanowski, były zawodnik Akweduktu Kielce.

Zawodnicy rywalizowali na trasie: 1500 metrów pływania, 37,8 kilometra jazdy na rowerze i 10 kilometrów biegu. Wygrał Sylwester Kuster z UKS Tri-Saucony Rumia z wynikiem 1:44.56, drugi był Przemysław Szymanowski, który pochodzi z Baryczy, obecnie reprezentuje Polish Energy Partners - 1:45.47, a trzeci Marek Jaskółka, inny były zawodnik Akweduktu, olimpijczyk z Pekinu i Londynu - 1:46.33.

Z obecnych zawodników Akweduktu najlepszy był Mikołaj Luft, który został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Ponadto dziesiąty był jego klubowy kolega Marcin Ławicki, a piętnasty Dominik Szymanowski.