Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Znamy pary półfinałowe. Kontuzja Daniela Dujszebajewa. Znakomity Marin Sego

East News/Polska Press

środowe wyniki.

GRUPA I

Brazylia - Islandia 32:29 (15:15)

Francja - Chorwacja 20:23 (11:11)
Nie mający już szans na awans do półfinału Chorwaci pokonali Francuzów. Grający już bez kontuzjowanego Luki Cindricia z PGE VIVE w pojedynku grali jednak o sporą stawkę.

Wygrana Brazylii nad Islandią spowodowała, że Chorwaci nie mogli przegrać z Francuzami, żeby nie stracić szans na olimpijski awans (w 2020 roku w Tokio zagra mistrz świata, a drużyny z miejsc 2-7 zagrają w turniejach kwalifikacyjnych. Jeśli w styczniu 2020 mistrzem Europy zostanie drużyna, która ma już zapewniony awans lub udział w turnieju kwalifikacyjnym, to do turniejów awansuje również ósma drużyna mundialu).

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a najlepszym graczem na boisku był bramkarz Hrvatskiej, były zawodnik klubu z Kielc, Marin Sego, uznany zresztą potem za najlepszego zawodnika spotkania. W 50 minucie drużyna trenera Lino Cervara, w dużej mierze dzięki interwencjom swojego bramkarza, wyszła na prowadzenie 20:16 i już nie dała się dogonić. To była pierwsza porażka Francji w tym turnieju.

Marin Sego: 10/28 (36 procent), Manuel Strlek 2/4, Żeljko Musa 2/4, 1 asysta, 1 przechwyt.

Niemcy - Hiszpania 31:30 (17:16)

W pierwszej połowie oba zespoły prowadziły minimalnie i na przemian. Jak się okazało decydujące momenty meczu nastąpiły tuż po przerwie, kiedy Niemcy odskoczyli na trzy (20:17, 3 minuta), a za chwilę na cztery bramki. Gospodarze turnieju prowadzili już do końca meczu, choć w ostatnich minutach Hiszpanie zbliżali się na różnicę jednej bramki.

W końcówce meczu boisko z kontuzją nogi, z pomocą kolegów opuścił rozgrywający PGE VIVE Kielce Daniel Dujszebajew, który przed tym meczem w składzie Hiszpanów zmienił kontuzjowanego Daniela Sarmiento. Jak poważny to uraz, jeszcze nie wiadomo.

Andreas Wolff 2 obrony/13 rzutów (15 procent), 17 minut gry - Angel Fernandez 5/5, 24 minuty, Alex Dujszebajew 5/6, 4 asysty, 2 straty, 32 minuty, Julen Aginagalde, 2/3, 1 strata, 16 minut, Daniel Dujszebajew 2/5, 1 asysta, 1 strata, 1 przechwyt, 23 minuty.

1. Niemcy 5 m, 9 pkt, br 135-115
2. Francja 5 m, 7 pkt, br. 133-122
3. Chorwacja 5 m, 6 pkt, br. 123-116
4. Hiszpania 5 m, 4 pkt, br. 147-136
5. Brazylia 5 m, 4 pkt, br. 128-149
6. Islandia 5 m, 0 pkt, br. 122-144