Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Znów świetny mecz Andreasa Wolffa. Hiszpanie coraz dalej od półfinału [VIDEO]

East News/Polska Press
W sobotę, 19 stycznia rozpoczęła się druga faza grupowa rozgrywanych w Danii i Niemczech mistrzostw świata piłkarzy ręcznych oraz odbyły się półfinałowe mecze o miejsca 13-24. Niemcy pokonali Islandię i nadal mają komplet zwycięstw. Znów bardzo dobry mecz rozegrał niemiecki bramkarz Andreas Wolff, który za kilka miesięcy będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce. Od półfinałów oddalili się Hiszpanie, którzy przegrali drugi mecz w turnieju.

Sobotnie wyniki.

GRUPA I

Francja – Hiszpania 33:30 (17:15)

Przed meczem w składzie Hiszpanów zaszły dwie zmiany - Arpad Sterbik zastąpił Rodrigo Corralesa, który najbardziej ucierpiał na piątkowym treningu - na hiszpańskich zawodników przewróciła się ledowa reklama. Trener Jordi Ribera zmienił również rozgrywającego PGE VIVE Kielce, Daniela Dujszebajewa, zastąpił go Iosu Goni.

Przez niemal cały mecz prowadzili obrońcy tytułu, którzy wykorzystywali wszystkie nieszczelności hiszpańskiej defensywy. Dopiero pojawienie się w bramce Sterbika, który odbił trzy rzuty z rzędu, pozwoliło Los Hispanos na doprowadzenie do remisu 18:18 (34 min). Ale Trójkolorowi odpowiedzieli serią czterech bramek i praktycznie już do końca spotkania kontrolowali wynik - w 54 minucie prowadzili 31:26.

Dorobek zawodników PGE VIVE: Alex Dujszebajew 3 bramki/5 rzutów, 4 asysty, 1 przechwyt, 24 minuty gry; Julen Aginagalde 1/1, 1 asysta, 1 strata, 11 minut; Angle Fernandez 0/0, 30 minut.

Niemcy – Islandia 24:19 (14:10)
Kolejny bardzo dobry mecz Niemców, szczególnie w defensywie. Jej mocnym punktem był bramkarz Andreas Wolff, który bronił z 40-procentową skutecznością, obronił między innymi w kilku pozycjach sam na sam i odbił dwa karne (12/30, 57 minut gry).
ZOBACZ INTERWENCJĘ ANDREASA WOLFFA

Islandczycy wychodzili na prowadzenie tylko w pierwszej fazie meczu, między innymi 6:5 w 13 minucie po trzech z rzędu golach Arona Palmarssona. Od stanu 9:9 Niemcy trafili cztery razy z rzędu i nie dali się już rywalom zbliżyć na mniej niż dwie bramki różnicy.

1. Niemcy 3 m, 5 pkt, br. 83-65
2. Francja 3 m, 5 pkt, br. 82-77
3. Chorwacja 2 m, 4 pkt, br. 54-46
4. Hiszpania 3 m, 2 pkt, br. 81-81
5. Islandia 3 m, 0 pkt, br. 71-81
5. Brazylia 2 m, 0 pkt, br. 43-58

Niedziela, 20 stycznia 2019 (20.01.2019)
Brazylia – Chorwacja (godz. 18)
Islandia – Francja (godz. 20.30)

Poniedziałek, 21 stycznia 2019 (21.01.2019)

Serbia – Bahrajn 32:27 (15:17)

Bramkarz PGE VIVE Władymir Cupara miał 30-procentową skuteczność (7/21, 40 minut gry).

Austria – Argentyna 22:24 (12:12)

O miejsca 21-24 (półfinały)

Korea – Japonia 27:25 (12:14)
Arabia Saudyjska – Angola 34:29 (20:14)