Mistrzostwa województwa młodzików w Staszowie. Padły też wartościowe wyniki [ZDJĘCIA]

dor
Blisko 150 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Staszowie w mistrzostwach województwa młodzików. Fot. Archiwum klubu
Najlepsi młodzicy z Kielecczyzny w Staszowie walczyli o tytuły mistrzów województwa w tej kategorii wiekowej. Padło kilka wartościowych wyników.

Na stadionie staszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki i Ludowych Zespołów Sportowych Młodzików w lekkiej atletyce. Rywalizowało w nich blisko 150 zawodniczek i zawodników.

Jedenaście medali wywalczyli na tych zawodach przedstawiciele powiatu staszowskiego. Pięć medali zdobyli podopieczni trenera Sławomira Szydłowskiego z Żaczka Połaniec - Kacper Godzwon Skotnicki - złoty na 300 metrów z wynikiem 39,67 sekundy, brązowy na 100 metrów z wynikiem 12,47 sekundy, Julia Szydłowska brąz na 1000 metrów z wynikiem 3:22,49 sekundy, Konrad Litwin wywalczył brąz na 600 metrów z rekordem życiowym 1:34,97.
Brąz wywalczyła też sztafeta 4x100 metrów z wynikiem 57,36 sekundy. Wyniki i składy sztafet: 4 x100 metrów - 3 miejsce: Julia Dziarmaga, Joanna Kaczor, Julia Szydłowska, Natalia Jungiewicz. Sztafeta 4x100 metrów - 3 miejsce: Konrad Litwin, Jakub Godzwon-Skotnicki, Karol Bąk, Kacper Godzwon-Skotnicki.

Trzy medale na mistrzostwach województwa świętokrzyskiego młodzików zdobyli podopieczni Agnieszki Wawrzkiewicz z SIGMY OSiR Staszów. Na podium stanęli: Miłosz Kuca złoto na 1000 m z wynikiem 2:55,45 sekundy, Michał Fudalewski srebro na 2000 metrów z wynikiem 7:02,24 sekundy oraz Krzysztof Binkiewicz - srebro w skoku w dal z wynikiem 5,11 metra.
Trzy medale zdobyli podopieczni Jacka Więckowskiego z Gryfu Rytwiany. Aleksandra Sadłocha potwierdziła dominację w rzutach zdobywając dwa złote medale: w oszczepie z wynikiem 28,63 metra oraz w kuli z wynikiem 8,90 metra. Marek Zdral wywalczył brąz na dystansie 600 metrów z rekordem życiowym 1:35,14 sekundy.

- Warto dodać, że w najbliższą niedzielę dwaj nasi zawodnicy: Miłosz Kuca z SIGMY OSiR Staszów i Marek Zdral z Gryfu Rytwiany będą nas reprezentować na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bełchatowie. Obaj wystąpią w biegu na dystansie 1000 metrów - powiedział Jacek Więckowski, szkoleniowiec lekkoatletów Gryfu Rytwiany.
Na mistrzostwach województwa młodzików w Staszowie ciekawa rywalizacja była w biegu na 300 metrów. Zwyciężyła Idalia Mastalerz z Olimpu Strawczyn z czasem 43,67 sekundy, na drugiej pozycji sklasyfikowana została Wiktorię Banaś - 44,06, a na trzeciej Julia Krakowska z Nadiru Jędrzejów z rezultatem 44,22.
Dystans 100 metrów najszybciej pokonała Natalia Żywczyk z Czwórki Ostrowiec - 12,86. W biegu na 80 metrów przez płotki korzystnie zaprezentowała się 14-letnia Ola Grzyb z Wisły Junior Sandomierz. Uzyskała czas 12,72 sekundy, który jest jej rekordem życiowym.

- W ramach mistrzostw wybrano również dwa najlepsze wyniki lekkoatletyczne. Wyróżnienie otrzymał między innymi Krystian Brutkowski za rezultat 5,83 metra w skoku w dal - powiedział trener Zdzisław Perepiczko, szkolący lekkoatletów buskiego Słoneczka, który jest jednocześnie trenerem kadry województwa młodzików.
Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl wśród chłopców najlepsze wyniki padły w biegach poza konkursem. Dystans 300 metrów 16-letni Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce przebiegł w 36,28 sekundy, wyprzedzając o dwa lata starszego klubowego kolegę Szymona Jasieńczuka - 36,42 sekundy. W biegu na 100 metrów junior KKL Kielce Bartłomiej Cichoński miał wynik 11,17 sekundy, a Sobura-Durma 11,18 sekundy.