Mistrzowie świata z kieleckiej Tęczy w wyciskaniu leżąc

/SAW/
Kamil Sypka wywalczył złoto w Pilźnie.
Kamil Sypka wywalczył złoto w Pilźnie. fot. archiwum klubu
W czeskim Pilźnie odbyły się Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Leżąc. Dwójka zawodników Tęczy Społem Kielce - Kamil Sypka i Magdalena Białek wywalczyli mistrzostwo świata juniorów.

Najlepiej z polskiej ekipy zaprezentował się 18-letni Kamil Sypka, który wynikiem 205 kg został mistrzem świata juniorów do lat 18 w kat 93 kg oraz zajął trzecie cie miejsce w klasyfikacji open juniorów do lat 18. Był jedynym Polakiem, który uplasował się w pierwszej trójce najlepszych zawodników całych zawodów. Wynik 205 kg jest również rekordem Polski juniorów do lat 18 w kat. 93 wyższym od poprzedniego aż o 15 kg!

Magdalena Białek startując w kategorii +84 kg wynikiem 112,5 kg, zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji juniorek do lat 23.
Z kolei Anna Bałajzy w seniorkach (waga 84 kg) zajęła piąte miejsce z wynikiem 150 kg.