Młode polskie piłkarki skuteczniej egzekwowały rzuty karne i pokonały reprezentacje Dani

mir
W meczu rozgrywanego w naszym województwie turnieju UEFA WU 16 Development reprezentacja Polski do lat 16 piłkarek pokonała w Ostrowcu rówieśniczki zn Dani w rzutach karnych 5:3. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1 (1:0).Bramkę dla Polski zdobyła z rzutu karnego Wiktoria Kiszkis w 27 minucie. Dunki wyrównały w drugiej połowie. W pierwszym meczu turnieju WU 16 Development rozegranym w Nowinach Turcja pokonała Grecję 1:0.

*Polska – Dania 1:1 (1:0), w karnych: 5:3.

Polska: Oliwi Macała – Katja Skupień, Aleksandra Cygan, Małgorzata Lichwa, Wiktoria Malinowska, Weronika Kaczor, Wiktoria Kiszkis, Karolina Gec, Magdalena Sobal, Wiktoria Szubert, Natalia Maciaszczyk oraz Justyna Libera, Marta Miś, Liwia Lizik, Paulina Pompa, Julia Dyśkowska, Zuzanna Maronde.

Polki zagrały bardzo dobrze w pierwszej połowie. Mimo że ustępowały rywalkom warunkami fizycznymi, to dzięki ruchliwości, lepszej organizacji gry i ogromnej ambicji wypracowały więcej dogodnych sytuacji. W 27 minucie odważnie wchodząca w pole karne Wiktoria Kiszkis została sfaulowana przez jedna z obrończyń Dani i sędzina podyktowała rzut karny, pewnie wykorzystany przez samą poszkodowaną. Chwile później Kiszkis pięknie strzeliła z rzutu wolnego z 1 metrów, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. W tej części gry rywalki praktycznie nie zagroziły polskiej bramce. Nieco inaczej było po przerwie kiedy. Dunki uzyskały wyraźną przewagę i w 63 minucie doprowadziły do wyrównania. W końcówce miały kilka dogodnych sytuacji, aloe świetnie interweniowała w polskiej bramce Oliwia Macała. W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowały Polski, a strzał jednej z zawodniczek z Dani obroniła Macala.

-Jestem bardzo zadowolona z postawy drużyny w pierwszej połowie – powiedziała trenerka reprezentacji Polski U16, Nina Patalon. - W końcówce, kiedy przewagę uzyskały rywalki, dobrze spisywała się nasza defensywa i bramkarka. A szczególnie podziwiam swoje dziewczęta za spokój przy egzekwowaniu rzutów karnych. Dziewczęta wytrzymały presje.

Kolejne turniejowe mecze w piątek, 5 kwietnia. Dania – Grecja (stadion w Suchedniowie, godzina 11), Polska – Turcja (stadion przy ul Szczepaniaka w Kielcach, godzina 16) i w niedziele, 7 kwietnia. Polska – Grecja (stadion przy ul. Szczepaniaka w Kielcach, godzina 11), Turcja – Dania (stadion w Nowinach, godzina 11).