Młodzi bilardziści z Wiślicy na medal

Adam Ligiecki
Miłek na medal! Dziewczęta i chłopcy z klubu z Wiślicy zajęli czołowe miejsca  w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Młodzieżowej 2015.
Miłek na medal! Dziewczęta i chłopcy z klubu z Wiślicy zajęli czołowe miejsca w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Młodzieżowej 2015. PRZEMYSŁAW DOMAGAŁA
Zakończył się kolejny sezon Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej. W rozgrywkach brało udział blisko 120 zawodniczek i zawodników, a duże sukcesy mają na koncie bilardziści Uczniowskiego Klubu Sportowego Miłek z Wiślicy.

Liderem naszej ekipy jest Dawid Kuźniakowski, który zdobył tytuł mistrza w kategorii juniorów. Na podium stanęli też: Wojciech Dynia, Gabriela Siemieniec i Hubert Sagan, ponadto Miłek - tak jak przed rokiem - zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej ligi.

Gala z prezesem

Uroczyste zakończenie dziewiątej edycji rozgrywek miało miejsce w Kielcach. W obecności prezesa Polskiego Związku Bilardowego, Grzegorza Kędzierskiego, podsumowano miniony sezon ligi młodzieżowej. Startowało blisko 120 zawodniczek i zawodników z jedenastu klubów województwa świętokrzyskiego.

- Liga to najważniejsze zawody, w których bierzemy udział. Przyczynia się do popularyzacji bilarda wśród uczniów w regionie świętokrzyskim - podkreśla Szczepan Sekuła, trener UKS Miłek Wiślica.

Nasi na podium

Młodzi bilardziści z Wiślicy należą do ścisłej czołówki w województwie. Swoją pozycję potwierdzili także w tym roku. Są pierwsi w rankingu drużynowym, zaś w klasyfikacjach indywidualnych zajmują miejsca na podium.

Zacznijmy od najmłodszych. W kategorii dziewcząt młodszych Gabriela Siemieniec z Miłka jest druga w województwie (za Wiktorią Kos z UKS Przyłogi). Wśród chłopców w grupie pupili zwyciężył nasz Wojtek Dynia, wyprzedzając rywali z Bilczy i Kostomłotów. Najbardziej spektakularne sukcesy Miłek odnosi w kategorii wiekowej juniorów.

Tytuł dla Dawida

Tytuł mistrza Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej zdobył Dawid Kuźniakowski. Ma 14 lat, jest uczniem klasy II A Gimnazjum imienia Króla Kazimierza Wielkiego w Wiślicy, a niedawno zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Wicemistrzem ligi w grupie juniorów został jego klubowy kolega Hubert Sagan.

UKS Miłek Wiślica zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubów Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej 2015. Kolejne - UKS Przyłogi i ULKS Orły Bodzentyn. Na zakończenie gali bilardowej w Kielcach najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk prezesa Grzegorza Kędzierskiego puchary i nagrody rzeczowe. Wyróżniono również opiekunów zespołów uczestniczących w tegorocznych rozgrywkach.

Z Chotla do Wiślicy

Miłek to piękny kwiat wiosenny, kwitnący na Ponidziu. Najczęściej - właśnie w okolicach Wiślicy. Uczniowski Klub Sportowy Miłek powstał w 1998 roku przy Szkole Podstawowej w Chotlu Czerwonym. Z inicjatywy Szczepana Sekuły - entuzjasty sportu, pedagoga, trenera bilarda.

Od czterech lat klub funkcjonuje przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiślicy. W sekcji pool bilarda ćwiczą uczniowie podstawówki i gimnazjum, pod opieką Szczepana Sekuły i Przemysława Domagały. Bilardziści Miłka dominują w lidze wojewódzkiej, startują także z powodzeniem w zawodach rangi krajowej i międzynarodowych.