Grad medali dla zawodników Kieleckiego Klubu Sportowego Karate i pierwsze miejsce dla drużyny na turnieju w Skarżysku - Kamiennej [ZDJĘCIA]

Marzena Ślusarz
Aż 29 medali przywieźli z Międzynarodowego Turnieju Karate Shinkyokushin młodzi zawodnicy Kieleckiego Klubu Sportowego Karate. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 9 października w Skarżysku - Kamiennej. Klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

VII Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin w Skarżysku Kamiennej w sobotę, 9 października zgromadził blisko 350 zawodników z 32 klubów z całej Polski oraz drużynę z Ukrainy. W walkach wystartowała grupa 66 zawodników z Kieleckiego Klubu Sportowego Karate, którzy wywalczyli aż 29 medali. - I medaliści, i wszyscy zawodnicy z naszego klubu, stoczyli bardzo efektywne walki, dzięki temu Kielecki Klub Sportowy Karate zdobył zdecydowanie pierwsze miejsce drużynowo - relacjonuje sensei Piotr Kęćko. - Wygrana bardzo cieszy nas, trenerów, tym bardziej, że to pierwszy start w tym roku szkolnym i daje nadzieje na dalsze świetne występy młodych wojowników. Cała nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie. Także ci, którzy nie zdobyli medali, zostawili na macie pełnie zaangażowania i serca, przegrywając często o przysłowiowy włos - zaznacza.