Młodzi kolarze z Daleszyc oddali na licytacje koszulki mistrza Polski. Chcą odbudować klub

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Udostępnij:
Młodzi sportowcy wystawiają na licytację trofea mistrzów Polski w kolarstwie, aby ratować swój klub, który spłonął 19 listopada 2021 roku.

Młodzież że Świętokrzyskiej Fundacji Sportu pokazała wielki gest oddając pod młotek swoje jakże cenne trofea- bo koszulka Mistrza Polski to cenny dorobek każdego sportowca.

Roksana Barchan oraz Kacper Kwiatek nie mieli żadnych wątpliwości. - W tym klubie rozpoczęła przygodę ze sportem. Oddałam tu swoje serce i pragnę pomóc z całych sił w jego odbudowie - powiedziała Roksana.

Kacper Kwiatek to kolejny zawodnik, który wystawił na licytację koszulkę mistrza Polski. Jest obiecującym sportowcem, który specjalizuje się na torze. W ubiegły weekend w zawodach rozgrywających się na torze zdobył trzy złote medale w wyścigu "Szukamy Następców Olimpijczyków".

- Czeka nas dużo pracy, ale cieszy postawa naszych sportowców, którzy pokazują nam wsparcie swoimi czynami. Mamy poczucie, że nie zawiedliśmy młodzieży, a ci młodzi zawodnicy nie zawodzą nas - powiedział trener Jan Baćkowski.

- Jesteśmy wdzięczni za każdą okazaną pomoc. W obliczu nieszczęścia jakie nas spotkało, liczymy na to, że odrodzimy się jak Feniks z popiołów. I nadal będziemy cieszyć nasze województwo sukcesami- mówi trener Krzysztof Baćkowski.

W dalszym ciągu młodzi kolarze walczą o to, żeby odbudować swój klub i drugi dom.

Australian Open nie dla Djokovicia, jakie szanse mają Polacy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie