Młodzi siatkarze z Dobromierza zagrali w finałach Kinder Sport+

Kamil Jóźwik
archiwum klubu
Siatkarze Startu Dobromierz reprezentowali województwo świętokrzyskiego podczas turnieju finałowego rozgrywek Kinder+Sport, który odbył się w Zabrzu.

Rozgrywki Kinder+ Sport, w których biorą udział dzieci w wieku 10-13 lat są jednymi z największych tego typu nie tylko w naszym kraju, ale także w Europie. W zakończonej przed kilkoma dniami, już 24.edycji imprezy wzięło udział łącznie ponad 44 tysiące zawodniczek i zawodników. W trakcie trzydniowych finałów w Zabrzu rywalizowały aż 192 drużyny, na 24 boiskach rozegrano blisko tysiąc spotkań. Ambasadorami projektu są dwaj byli reprezentanci Polski: Sebastian Świderski i Piotr Gruszka.

Zawodnicu Startu Dobromierz rywalizowali w kategorii “trójek” (rocznik 2006). Podopieczni Sebastiana Olczyka w pierwszym etapie trafili do grupy D przegrywając kolejno: z Kamienną Górą 1:2 (12:15, 15:8, 7:11), UKS Jasieniak Gdańsk 0:2 (10:15, 11:15) i AKS MOS Rzeszów 0:2 (13:15, 10:15).

W drugim etapie, w grupie Ł, przegrali z MOSiR-em Giżycko 0:2 (13:15, 9:15) i UKS Trójką Sulechów 1:2 (15:12, 12:15, 7:11) i pokonali 2:1 (8:15, 15:13, 11:9) IKS Atak Elbląg.

W rozgrywkach trzeciego etapu (grupa Y) pokonali UKS Olimpijczyka Drawsko Pomorskie 2:0 (15:3, 15:13) oraz Kamienną Górę 2:0 (15:9, 15:9) i ulegli 1:2 (13:15, 15:13, 10:12) Stali Grudziądz.

W spotkaniu fazy o miejsca 25-28 przegrali z SP Łochowo 0:2 (13:15, 13:15), a w meczu o 27.pozycję po raz trzeci w turnieju przyszło im się zmierzyć z Kamienną Górą. Tym razem ponownie górą byli rywale, którzy zwyciężyli 2:1 (10:15, 15:13, 11:8).

Dodajmy, że najlepszym zespołem zabrzańskich finałów w kategorii „trójek” chłopców (rocznik 2006) został UKS Bzura Ozorków, który w starciu o pierwsze miejsce pokonał UKS Jasieniaka Gdańsk.

Zawodnicy i szkoleniowiec Startu dziękują wójtowi gminy Kluczewsko za sfinansowanie wyjazdu do Zabrza.

Skład Startu: Antoni Mikołajczyk, Oskar Glanda, Michał Czupryński, Wiktor Stanik

Trener: Sebastian Olczyk