Młodzież z diecezji kieleckiej z kapłanami już w Panamie. Czeka na Światowe Dni Młodzieży [ZDJĘCIA]

dor
Młodzież z diecezji kieleckiej z kapłanami jest już w Panamie. Została przyjęta ciepło i niezwykle serdecznie.
Młodzież z diecezji kieleckiej z kapłanami jest już w Panamie. Została przyjęta ciepło i niezwykle serdecznie. Fot. Archiwum prywatne/Facebook
Młodzież z diecezji kieleckiej razem z kapłanami jest już w Panamie, gdzie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. Przedstawiciele diecezji kieleckiej zostali niezwykle ciepło i serdecznie przyjęci przez mieszkańców Panamy.

-Z diecezji kieleckiej wyleciało ponad 50 osób, razem z księżmi Łukaszem Zygmuntem, Michałem Haśnikiem i Józefem Majchrzykiem. W poniedziałek doleci biskup ordynariusz Jan Piotrowski - powiedział nam ksiądz Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży w Kielcach.

34. Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia w stolicy Panamy. Tematem wyznaczonym przez papieża są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii według świętego Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa Twego”.

Młodzież diecezji kieleckiej duchowo będzie się łączyła z osobami, które poleciały na Światowe Dni Młodzieży. 26 stycznia w Targach Kielce odbędzie się spotkanie Panama w Kielcach - „W mocy Bożego Ducha”. Rozpocznie się o 18. Podczas spotkania nie zabraknie modlitwy i śpiewu. W tym wydarzeniu wezmą udział Patrycja Hurlak, MUODE KOTY, Michał Rassek oraz zespół TO ON. Msze świętą odprawi ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej.

POLECAMY RÓWNIEŻ:Po aferze w Mnichowie. Biskup nominował nowego proboszczaUroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu. Modlili się też leśnicy [ZDJĘCIA]


60-lecie koronacji figury Matki Bożej Loretańskiej
Papież Franciszek wybrał biskupa Mariana Florczyka na Ojca Synodalnego!
ZOBACZ TEŻ: VII RAJD PIESZY Z KSIEDZEM BISKUPEM FLORCZYKIEM

Wideo

Dodaj ogłoszenie